„Bude také jediným českým kvalifikačním závodem na mistrovství světa, které opět v říjnu hostí pohádkový havajský ostrov Maui,“ připomíná ředitel závodu Michal Piloušek.

Závod odstartuje v neděli 29. června v 11.00. „Stejně jako v prvních dvou ročnících i letos bude centrum závodu umístěno přímo na náměstí v Hluboké nad Vltavou,“ říká bývalý reprezentant. Úvodní plavání je dlouhé 1 100 metrů a plave se tradičně v řece Vltavě, polovina je proti slabému proudu a druhá polovina zpět po proudu.

Po plavání budou závodníci pokračovat na horských kolech do Staré obory, kde je chována vysoká zvěř a jindy v roce se tam nesmí. „Obora je otevřena jen pro účely závodu Xterra Czech.“ Cyklistická část je oproti minulému roku lehce prodloužena a je dlouhá 35 km. „Závodníci sesednou ze svých kol na náměstí v centru Hluboké, odkud se vybíhá do zámeckého parku na desetikilometrovou běžeckou část.“ Ve dvou okruzích dvakrát oběhnou nádherný zámek. Cíl bude pak opět na náměstí u historické radnice. „Po závodě proběhne koncert kapely Kryštof, vyhlášení výsledků a pak velká after party s kapelou He Band,“ naznačuje Michal Piloušek, že zábava bude pokračovat i po zakončení sportovní akce (další informace na www.xterra.cz)

Na startu se kromě mnoha amatérských závodníků sejde i několik desítek profesionálů. Výtečná pověst závodu na Hluboké přilákala i úřadujícího mistra světa Conrada Stoltze z Jihoafrické republiky. „Na Xterru do Evropy přijede závodit vůbec poprvé.“ Stoltz získal titul světového šampiona celkem třikrát. „Konkurence bude obrovská, startovat se chystají i vítězové minulých šesti ročníků Olivier Marceau, Nicolas Lebrun i Karel Zadák,“ dodal ředitel závodu Piloušek.