„Startovalo se u krásného jezera,“ přibližuje jediná dáma mezi muži.

Závodníky přivítalo pouhých dvanáct stupňů Celsia, i přesto se na start postavilo 101 triatlonistů. Organizátoři připravili plaveckou trať v délce 1500 metrů. „Plavalo se mi docela hezky, voda byla teplejší než vzduch, byla nádherně čistá,“ popisuje Krejčová, která z vody vylézala na předních pozicích. Na kole se závodníci proháněli 36 km v Žitavských horách. „V depu jsem se přioblékla, sice jsem ztratila pár sekund, ale na trati se mi to hodilo.“ V horách si závodníci prožili opravdu krušné chvíle. „Byla velká zima, pršelo a byla mlha, všude spousta bahna, takže to bylo hodně fyzicky a psychicky náročné.“ V cíli se všichni shodli na tom, že trať byla sice atraktivní, zároveň ale popisovali její velkou obtížnost.

„Těžké sjezdy, hezké pasáže a náročné výjezdy. Opravdu krásné kolo, jen kdyby bylo o pár stupňů více na teploměru, na konci kola jsem necítila prsty na rukou a nešlo mi vůbec přehazovat na velkou pilu. Odešla mi zadní brzda, což mě překvapilo a nevyhnula jsem se ani pádu. V depu po kole jsem při přezouvání necítila chodidla.“ Přitom i Petra Krejčová ještě musela zvládnout závěrečný devítikilometrový běh. „Byl super. Měla jsem druhý čas, takže jsem byla nakonec spokojená, že můžu v tak špatném počasí a v těžkém závodě dobře běžet.“

V cíli se všichni těšili hlavně do čistých a suchých věcí. Jihočeši se v kvalitní konkurenci mezi špičkovými triatlonisty neztratili, hlavně to platí o výkonu českobudějovické závodnice Petry Krejčové. V ženách vyhrála Renata Bucherová, která je považována za jednu z nejlepších „xterratriatlonistek“ na světě. Česká reprezentantka Ivana Loubková obsadila 3. místo, Krejčová, coby druhá Češka, doběhla celkově na 4. místě. Eriku Lorencovi patří 13. a Karlu Krejčímu 23.místo. „Cestou zpátky jsme ještě dostali na mokru hodiny, naše auto se zastavilo jen pár centimetrů od svodidel,“ popisuje Petra Krejčová strastiplný návrat z úspěšného triatlonového vystoupení.