V generálce na Bulharsko vyhrál úvodní závod Českého poháru v Plzni, který byl zároveň akademickým mistrovstvím republiky. „Jako vítěz jsem se kvalifikoval na srpnové akademické mistrovství světa do Švýcarska. Za to jsem rád," chválí si.

Letošní sezona se pro něj přitom nerozbíhala nešťastněji. „Začínal jsem na Evropském poháru v Madridu. Měl jsem tam ale smůlu. Při cyklistické části se jelo po hodně špatné silnici a postihl mě současně defekt předního i zadního kola. Píchl jsem a v tu chvíli se s tím nedalo vůbec nic dělat. Do depa bylo daleko, takže jsem musel odstoupit," popisuje své trable.

Právě Evropský pohár je letos pro Lindušku prioritním seriálem. Kontinentální poháry jsou po Světové sérii a Světovém poháru třetí nejvyšší soutěží na světě. Linduška si pak neplánovaně zkusil i závod Světového poháru v Itálii. „Bylo to skutečně neplánované, ale v Madridu jsem toho moc neodzávodil, tak jsem zkusil i Světový pohár, kam jsem se dostal do startovní listiny," říká. Obsadil 49. místo. „Na premiéru ve Světovém poháru to nebylo špatné," usměje se. „Byl to těžký závod. Cyklistická část byla hodně do kopce. Byla to dřina," dodá.

Český pohár už jezdí spíše v rámci přípravy. Přesto dokázal v Plzni vyhrát. „Chtěl jsem se co nejlépe připravit na Bulharsko, kde bych rád uspěl," ujišťuje, ale nechce moc rozebírat, co by na evropském šampionátu za úspěch považoval.

„Konkrétní cíle si nikdy nedávám. Ze zásady. Do závodu dám vždycky všechno a uvidíme, na co to bude stačit. Cítím se ale docela ve formě. Důležité je, aby se sešlo více faktorů. Je třeba mít i štěstí na kole, aby člověk nechytil defekt. Musí vyjít počasí. Když se všechno sejde, tak bych mohl bojovat o dobrý výsledek, což je pro mě umístění do šestnáctého místa, které by zároveň znamenalo kvalifikaci na mistrovství světa třiadvacítek. To se uskuteční v září v Mexiku, což by mě hodně lákalo," zasní se.

Linduška bydlí v Českých Budějovicích, ale závodí za TC Vajgar Jindřichův Hradec. Kromě toho ještě také doplňkově závodně plave za Koh – i – noor České Budějovice pod dohledem velezkušené trenérky Evy Šmausové. „Zkouším v bazénu hlavně vytrvalecké disciplíny," upřesňuje.

Triatlonový reprezentant začínal původně právě s plaváním. „Jsem odchovancem Koh – i – nooru," hrdě hlásí. „Klubu vděčím za plavecké základy, které se mi v triatlonu hodí. Plaváním se závody nevyhrávají, ale bez něj to nejde. Kdo na druhou stranu není po plavání vepředu, tak už vyhrát nemůže," nabízí starou triatlonovou pravdu. „Plavecký základ mám, takže jsem se mohl více věnovat kolu a běhu."

Kromě triatlonu na reprezentační úrovni Linduška bez problémů zvládá také studium na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity, kde je ve druhém ročníku. „Vzorný student. Všechny zkoušky má vždycky včas," chválí jeho plavecká trenérka Eva Šmausová.

Také on sám přikyvuje, že se studijními povinnostmi nemá žádný problém. „Podle mého je sport a vysoká škola ideální kombinace. Alespoň já to tak mám. Při sportu nemyslím na učení a odpočinu si od něj. A zase když se učím, tak si odpočinu fyzicky. Hezky se to doplňuje a nedělá mi to žádný extra problém," ujistí. „Ve škole mám jen trošku potíž s docházkou kvůli závodům a tréninkům. Trénujeme skutečně celkem dost a je to časově náročné. Ale to se dá dojednat. Učitelé mi vycházejí vstříc," oceňuje přístup svých pedagogů.