Výbornou připravenost potvrdila vítězstvím hned v prvním závodě v Dubném. Ještě před prvním jarním startem v Jihočeském poháru odpovídala na tiskové konferenci na dotazy novinářů.

Jak se cítíte v úvodu nové triatlonové sezony?
Dobře. Loňská sezona byla ještě rozjezdová po mateřských povinnostech. Kojila jsem a současně závodila. Zase jsem se začala prokousávat k mému dlouhému triatlonu.

V zimě jste získávala fyzickou kondici, jak se vám závodilo?
Je pravda, že výsledky prvních běžeckých závodů, které se konají přes zimu, vypadají docela slibně.Už loni na podzim jsem zaběhla velmi slušný čas v maratonu.

S jakými ambicemi vstupujete do náročných triatlonových závodů?
Myslím, že by nějaká šance být měla. Zlepšila jsem technický stav materiálu, mám na dlouhé tratě postavený časovkářský speciál, i proto by se časy mohly dál vylepšovat.

Nové kolo vám zatím vyhovuje?
Vzhledem k tomu, že jsem loni v České republice vyhrála sérii závodů středních a dlouhých klasika, dostala jsem nový karbonový rám. To byl vstupní základ k dalším věcem. A ještě dořešujeme kola. Celkově by to mělo být na dosažených časech znát.

Jaké máte plány pro jaro a léto?
Začínám Jihočeským pohárem. K tomu se začnou přidávat i střední tratě. To je vlastně půlka klasického dlouhého triatlonu. To je 1,9 kilometru plavání, devadesát na kole a půlmaraton.

Připravíte i další závodní testy?
Testík si dám určitě v Otrokovicích. To už bude vyloženě dlouhá klasika. To jsou objemy 3,8 kilometru plavání, 180 na kole a maraton.

A vrchol sezony?
Měly by letos být dva.
Jeden v Americe, série Ironman, to je nominační závod na mistrovství světa na Havaj. Pojede se šestadvacátého července v Lake Placid. Následovat bude mistrovství Evropy, které hostí Praha. Tam bych chtěla udělat nějaký dobrý výsledek.

Co považujete za dobrý výsledek?
Mistrovství Evropy se pořádá v různých zemích. V Čechách není základna třeba tak veliká, ale je hodně kvalitní. Když český závodník vyrazí do zahraničí, skončí pravidelně v první čtvrtině. U nás je na startu řádově sto lidí, když popojedete do Německa, tak jich tam bude na stejném závodě třeba tisíc. Tím nesnižuji výkonnost českých závodníků, kteří na triatlon tvrdě trénují. Výsledek v mistrovství Evropy záleží na tom, kolik se v závodě sejde lidí. Kdybych se dostala do desítky, bylo by to pěkné.

Máte tajný sen o medaili?
Mohla bych ho mít. Kdyby se jela družstva, byla by šance ještě větší. Máme totiž velmi kvalitní závodnice. V družstvech by to bylo reálnější.


O JANĚ CANDROVÉ

Milan Hendrych (předseda Jč svazu): „Jana je typický příklad, proč se Jihočeský pohár dělá. Začala od píky, na regionálních závodech. Získala zkušenosti a dostala se až na vysokou úroveň. Věřím, že se jí letos na mistrovství Evropy a na Ironmanu bude dařit. Je už několik let na pomezí reprezentace v dlouhém triatlonu, vždy jí do kariéry vstoupí děcko, teď se ale i trenér reprezentace vyjádřil, že nominaci by měla mít jistou. “