V letošní sezoně se na jihočeském triatlonovém nebi výrazně dařilo klubu TriSK České Budějovice. Závodníkům se povedl husarský kousek. Trenér Rostislav Šimůnek se spokojeností v hlase rekapituluje: „Vyhráli jsme Jihočeský double.” Klub byl nejlepší v Jihočeském poháru v triatlonu, nejvíc bodů nasbíral také v duatlonových závodech.
Pohárových triatlonových bojů se v Jihočeském kraji jelo dvanáct. V kategorii jednotlivců sbíral bodové porce především sextet sportovců. 2. Zajíc, 7. Uhlíř, 8. Altman, 9. Krejčí, 10. Sedláček, 11. Procházka. „V kategorii žen byla čtvrtá Milena Procházková.” Celkově se do pohárové listiny zapsaly 183 triatleti.
V Jihočeském poháru v duatlonu byly celkem pro 85 závodníků vypsány čtyři závody. V první pětce figurují čtyři borci TriSKu: 1. Zajíc, 3. Krejčí, 4. Procházka, 5. Uhlíř. Procházková skončila třetí.
Úspěšný jihočeský klub sází na práci s mládeží. I na tomto poli se dařilo. Trenér Rostislav Šimůnek má po deseti letošních závodech (duatlon, triatlon, aquatlon) po ruce zajímavá fakta: „Celkem v seriálu závodilo sto dvaasedmdesát dětí, v každé kategorii jsme měli zastoupení na stupních vítězů.” Mezi nejúspěšnější dívky patřily Ondrášková, Alena Benešová, Anna-Marie Benešová, Šimůnková. V chlapcích drželi výkonnostní laťku hodně vysoko Stáňa, Dvořák nebo Šimeček.
Trenér Šimůnek vidí za úspěšnými výsledky odhodlání a chuť do práce: „Máme skvělou partu. Daří se nám rozšiřovat členskou základnu,” přibližuje triatlon jako sport, o který je ve veřejnosti velký zájem. „Třikrát ročně pořádáme oddílová sportovní soustředění, vodácký kemp, jezdíme s dětmi do Rakouska, Německa a Slovinska.” Závodníci klubu TriSK bojují o každý bod, ale: „Není to jen o výkonech, i když se máme čím pochlubit, my si to hlavně užíváme,” usmívá se trenér.
Mimořádně úspěšná sezona podtrhla už 5. výročí založení klubu TriSK ČB.
„S bilancí jsme spokojení.” A to ještě chyběly opory. „Petra Krejčová se v tomto týdnu stala maminkou, jí i manželovi Karlovi moc gratulujeme,” vzkazuje Rostislav Šimůnek prostřednictvím Deníku. Matěj Krejčí je dalším výrazným přírůstkem do triatlonové rodiny, po narození vážil 4kg.
Jihočeši v úvodu roku upnuli síly na aquatlony. Hlavně v kategorii žáků. V prestižním hodnocení skončil jihočeský klub v celorepublikovém měřítku na druhém místě.
Trenér Šimůnek potvrzuje, že práce s mládeží je v klubu TriSK systematická a na velmi vysoké úrovni. „Důraz opravdu klademe na výchovu mladých, z výkonů a chuti do sportu v dětské sekci máme největší radost.”
Aktuálně si mohou Jihočeši od triatlonů a duatlonů pár dní odpočinout . Rostislav Šimůnek ale má v hlavě konkrétní tréninkové plány: Po mistrovství České republiky, které se uskuteční od 16. – 18. prosince, přepnou v hlavách na zimní přípravu. „Pomalu začneme myslet na aquatlony a závody Českého poháru v žákovských kategoriích. Máme velkou šanci se umístit na stupních vítězů.”
V příštím roce odstartuje triatlonová sezona na jihu Čech. „V únoru se uskuteční mistrovství České republiky v jihočeské metropoli,” informuje Šimůnek o významné sportovní akci, kterou na pořadatelských bedrech ponesou TriSK ČB a Koh-i-noor ČB.

Triatlon i duatlon 2011:
1. TriSK Č.Budějovice, 2. BH Triatlon ČB, 3. ŠuTri Prachatice.