Při 29. ročníku jim vyšlo všechno a tomu odpovídaly i výsledky. Horní Rakousy porazili 9:6 a domácí Dolní Bavorsko dokonce 12:3. Trojutkání se hraje v kategoriích do deseti, dvanácti a čtrnácti let. V každém týmu nastupuje celkem 10 hrajících. Všichni sehrají první den dvě dvouhry a druhý den dvě čtyřhry. 

,,Na trojutkání jsme odjeli jako tým a naše předsevzetí nám vydrželo do konce. Všechno nám šlapalo, měli jsme dobrou partu," uvedl hlavní kouč jihočeského výběru Pavel Kroupa. I proto nechtěl hodnotit jednotlivce. ,,Někdo má slabšího soupeře, jiný silnějšího," konstatoval dále Pavel Kroupa. 

Příkladem je nadějný Jihočech Petr Leipner, který loni vyhrál mezinárodní turnaj ETA do dvanácti let v Písku a letos je prvním rokem mezi staršími žáky. Tentokrát nastoupil proti o rok staršímu a 190 centimetrů vysokému Rakušanovi Leitnerovi, který je v kategorii špičkou v celém Rakousku. Leipner moc šancí neměl a prohrál 0:6, 2:6. Podobně zdolal Leitner i Němce Novaka, kterého porazil 6:1, 6:1. 

Kroupu potěšilo, že vyšel záměr, aby si Jihočeši především dobře zahráli, aby poznali nové prostředí i soupeře a styly hry. ,,Někteří si našli i nové přátele. Vyměnili si telefonní čísla, čile spolu hovořili v angličtině," poznamenal dále Kroupa. ,,Před sezonou to byla perfektní příprava bez zbytečného stresu a napětí. Nesvazovala je taktika. Přitom se každý snažil o stoprocentní výkon." 

Pavel Kroupa také poznamenal, že utkání byla celkově vyrovnanější než ukazují výsledky. Upřesnil, že po sobotě sice Jihočeši nad domácím týmem vedli 8:2 a celkově už prohrát ani po čtyřhrách nemohli, avšak ve třech zápasech dvouhry vyhráli vždy Jihočeši supertiebrak. ,,Takže to po prvním dnu mohlo být i pět pět a o celkovém výsledky by se rozhodovalo druhý den."

 Místopředseda Jihočeského tenisového svazu Vladimír Kuka podotkl, že výhru 12:3 s Dolním Bavorskem nikdo nepamatuje. ,,Výsledky by nebylo dobré přeceňovat, avšak celkové vystoupení našich nadějí v Pasově nás všechny potěšilo," dodal Vladimír Kuka. Popsal, že první den se program kvůli dešti protáhl. Zápasy byly přerušované, žádný se však nemusel odkládat. Čtyřhry se hrály druhý den a proběhly hladce. 

,,Nás také těší, že mladí nepotřebují rozhodčí a rozhodují si zápasy sami. Jen minimálně musel rozhodovat těsný míček některý ze zástupců třetího týmu. Všichni účastníci trojutkání vystupovali velice korektně." Pavel Kroupa potvrdil, že při souboji Dolní Bavorsko - Horní Rakousy, které domácí vyhráli těsně 8:7, musel na kurt k upřesnění stopy míčku pouze dvakrát.

Na závěr při vyhlašování výsledků pozval předseda Jihočeského tenisového svazu Miloslav Hlaváček všechny na jubilejní třicátý ročník trojutkání v roce 2020 na jih Čech. Hrát by se mělo v Českých Budějovicích. (jts)