Družstvo z jihočeské oblasti tvořily hráčky ze Strakonic - Anastázie Pešková, Nella Bernasová, Klára Petelová a Jolana Policarováz Pelhřimova - Ivana Zaňáková, Lucie Viktorová, Adéla Kölblová, Veronika Lášová, Barbora Veselá a Eliška Coufalová, z Českých Budějovic - Andrea Hřavová z Tábora a přilehlého okolí - Borotín u Tábora - Zuzana Čížková a Barbora Svátková.

Jihočešky byly nalosovány do skupiny A společně s týmem z východních Čech, středních Čech a jižní Moravy. "S těmito týmy se jihočeské družstvo postupně střetlo," popisuje trenér Petr Martínek. "Dívky se postupně střetly v krásné sportovní hale na Eliščině nábřeží v Hradci Králové, kde hrají své basketbalové soutěže Hradecké lvice." Ve skupině B se setkala družstva severní a střední Moravy, Prahy, severních Čech a západních Čech.

v boji o konečné 7. místo Jižní Čechy - Střední Čechy 69:58

Střelkyně: A. Pešková 68, N. Bernasová 41, K. Petelová 38, I. Zaňáková 20, V. Lášová 19, A. Kölblová 18, B. Veselá, L. Viktorová po 15, B. Svátková 14, Z. Čížková 12, A. Hřavová 9, E. Coufalová 8, J. Policarová 6

Petr Martínek: V jednotlivých utkáních i přes konečné sedmé místo basketbalistky jižních Čech byly soupeřkám minimálně vždy poločasově naprosto vyrovnaným soupeřem. S týmem z východních Čech, který se stal pozdějším vítězem, sehrály 2. poločas remízou 36:36, utkání malého semifinále s týmem západních Čech skončilo v poločase výsledkem 33:36. Dokonce s týmem z jižní Moravy dívky z jižních Čech bojovaly o možnost postoupit do finálové čtyřky. Konečná prohra o pět bodů v poměru 44:49 po naprosto vyrovnaném průběhu utkání, které se rozhodlo až v průběhu třetí čtvrtiny, kdy soupeřky šťastnými střelami překlopily výhru (24:37) na svoji stranu a nás odsoudily k bojům ve skupině o páté až osmé místo. Dvě suverénní výhry nad týmem ze středních Čech znamenalo sedmé místo. Hráčky Jihočeského výběru i přes nelichotivé umístění však musím za předvedené výkony, enormní bojovnost, soudržnost i partu a snahu vždy dosáhnout nejlepšího výsledku v utkání pochválit Vyzdvihnout lze týmovou souhru a týmového ducha."

Z individuálních výkonů trenéři (Petr Martínek a Radka Drnková) vyzdvihli: Anastázii Peškovou - autorku 68 bodů, Nellu Bernasovou, Kláru Petelovou (všechny BK Strakonice) a Barboru Veselou, Ivanu Zaňákovou a Adélu Kölblovou (BK Sojky Pelhřimov), které se postupně rozehrály k vynikajícím výkonům.