V sobotu se v rámci projektu České Budějovice – město sportu 2009/2010, který je spolufinancován z fondů Evropské unie, uskuteční na stadionu v areálu VŠ Jihočeské univerzity na Dlouhé louce akce I holky hrají fotbal.
„Připravujeme turnaj minitrojic,“ vysvětluje za organizátory vedoucí sportovních tříd při SK Dynamo ČB Tomáš Maruška. „V jednom týmu musí být alespoň jedno děvče ve věku sedm až čtrnáct let,“ upřesňuje.
Start turnaje je naplánován na 13. hodinu, předpokládaný konec bude v 16.00. Přihlašovat se mohou jednotlivci i týmy přímo na místě. „Kdo se přihlásí předem na moji e–mailovou adresu, obdrží od nás dárek,“ informuje Maruška (tmaruska@dynamocb.cz). „Nezapomeňte napsat jméno, datum narození, v případě přihlášení celého týmu i celý jeho název. Hlásit se mohou i jednotlivci, tým jim vytvoříme,“ vzkazuje.
Akce I holky hrají fotbal je určena široké veřejnosti. „Přijít může kdokoli, věkové omezení v týmech není, jen jedné dívce v družstvu musí být mezi sedmi a čtrnácti roky, na věku ostatních fotbalistů nebo fotbalistek vůbec nezáleží,“ zopakoval Maruška. „Budeme rádi, když dorazí celé rodiny.“ Připraven bude i doprovodný program, dovednostní soutěže, zdravotní koutek.