Veronika Kadlecová se na Evropu kvalifikovala ve všech třech disciplínách z 1. místa na MČR. Její svěřenkyně Alexandra postoupila také se třemi disciplínami z dvakrát prvního a jednou ze druhého místa.

„Twirling je v Česku stále mladý sport, ale neustále se rozvíjí a vznikají nové disciplíny,“ říká Věra Kadlecová, předsedkyně klubu Starlette. „Jednou z nich je solo 3 batons, což je sestava se třemi hůlkami naráz. Základem této disciplíny je neustálé žonglování, velká koncentrace a síla především v pažích.“ Alexandra a Veronika byly jedinými twirlerkami, které za ČR v této disciplíně soutěžily. Veronika si z Poreče odvezla zlatý pohár za první místo a jako jediné z výpravy jí v chorvatské hale zněla česká hymna.

Veronika KadlecováVeronika KadlecováZdroj: Deník/ Věra KadlecováV dalších disciplínách solo 2 batons a solo 1 baton skončila ve finálových kolech na medailové 4. a 5. příčce mezi elitními twirlery. „Po prvním kole se umístila dokonce na třetím místě v disciplíně solo 2 batons. V kategorii dospělí patřila k nejmladším závodnicím a bojovala proti svým velkým vzorům především z Francie.“ Alexandra Vaněčková soutěžila v kategorii youth, která patřila k nejobsazenějším. Ve velké konkurenci získala medaili za 4., 5. a 6.místo.

Twirlingovými velmocemi jsou USA, Francie a Japonsko, ale Česká republika pomalu začíná tyto státy dotahovat. „Bodové ohodnocení Veroniky bylo na úrovni vítězů a rozhodovaly desetiny bodů, jednalo se o rekordní ohodnocení její dosavadní sportovní kariéry,“ doplňuje Věra Kadlecová. „Vysoké hodnocení Veroniku motivuje dále a ráda by se probojovala do finálové top 8 i na mistrovství Evropy, které se uskuteční o Velikonocích.“

„Děkujeme všem sponzorům za podporu, Střední odborné škole elektrotechnické Velešín a TJ Lokomotiva ČB za poskytnutí tělocvičen s vysokými stropy, které jsou pro tento sport stěžejní,“ vzkazuje předsedkyně českobudějovického klubu Starlette Věra Kadlecová.