Golfový klub z Týna nad Vltavou má za sebou období, které jeho šéf  Zdeněk Luňáček rekapituluje s optimismem. Hráčky dosáhly, co si naplánovaly.

V téměř výhradně rodinném klubu panuje spokojenost, ale už se plánuje do další golfové sezony.
V družstvech startoval klub poprvé na MČR do 18 let.

Sesterské trio Marii, Františku a Johanu Luňáčkovy doplňuje teprve dvanáctiletá Barbora Kubíková.
„Medaili jsme chtěly určitě, myslely jsme i na vítězství."

Finálové kolo se hrálo v Brně na Kaskádách. „Potvrdili jsme ambice v základním kole, postupovali jsme z prvního místa," okomentoval první finálový den Zdeněk Luňáček.  V play off Týn přehrál K. Vary, v semifinále nestačily Jihočeškám Beřovice. Až ve finále se týnské hráčky musely sklonit před šťastnými údery  golfistek z Erpetu. „Druhé místo je velkým úspěchem, máme perspektivní družstvo, stříbro je pro nás motivací do dalšího tréninku. O zlato se znovu popereme za rok."

Ve druhé lize žen se nováček z Týna pokusil o okamžitý postup do vyšší soutěže. „Marie si plnila reprezentační povinnosti na mezinárodním mistrovství Německa, tím se nám první dvojkolo zkomplikovalo." I tak ale Jihočešky dokázaly dvoubodovou ztrátu z Č. Krumlova v Benátkách nad Jizerou dohnat. „Zase ale přišla termínová kolize, Marie v neděli spěchala na mistrovství Evropy do Finska, sobotu jsme zvládli výborně." Postup v neděli pojistila Barbora Kubíková. „Zahrála super výsledek."   Jednoznačný výsledek znamenal posun Týna nad Vltavou do I. ligy.

„V příštím roce chceme postoupit do extraligy, musíme posílit tým o jednu perspektivní hráčku," přibližuje Zdeněk Luňáček aktuální plány. „Ze druhé ligy bych vypíchl výkony Johany, zahrála super výsledky."
Úspěšnou sezonu zakončila Marie Luňáčková účastí na Česko – slovenském poháru a odletem do Virginie na turnaj  Grand Final Faldo. „To je série turnajů na celém světě, letos poprvé se  finále koná v Americe, setkávají se tam mladí hráči z Evropy, Asie a z dalších kontinentů."

Finále se přesunulo na Greenbrier. „Tam se hraje turnaj PGA, na tomto hřišti se pohybuje třeba Tiger Woods a další hvězdy,"  poznamenal Zdeněk Luňáček. Šéf týnského klubu už odstartoval konkrétní jednání s manažery amerických univerzit, kteří by mohli Jihočešku angažovat do některého z prestižních golfových klubů v USA.

„Letos jsme udělali na mistrovství Evropy tři velké výsledky. Dva Marie, osmnáctky družstva a individuální kategorie v ženách,  a Františka šestnáctky družstva. Zase jsme se posunuli o krok dál. Františka byla navíc na mistrovství republiky do šestnácti let třetí, Marie druhá na mistrovství republiky žen ve hře na jamky." Marie si cení i druhého a třetího místa v České golfové amatérské Tour. Jihočeška hrála jen tři turnaje ze šesti, přesto je celkově třetí, na stejné pozici je i v českém ženském golfovém žebříčku.