„Přestože počasí příliš nepřálo, chladivý vítr a déšť nám znepříjemňovaly život, na výsledcích našich závodníků to znát nebylo,“ konstatoval trenér vltavotýnského klubu Jiří Kobera. Jihočeši odjížděli domů se sbírkou šesti zlatých, jedenácti stříbrných a šesti bronzových medailí.

Nejúspěšnější závodnicí kanoistického klubu Jiskra Týn nad Vltavou se stala dorostenka Jitka Luňáčková. Získala zlato v kategoriích K2 na 1000 m (s Brunovou z KVS). Na 500 obsadily druhé místo. Stříbro vyjela ještě v kategorii K1 na 500 a 1000 m, a v K4 na 500 m, bronz K1 na 3000 m.

Juniorka Zuzana Šerá získala čtyři medaile. Stříbro v i K1 na 200 m a v K4 na 500 m,bronzovou v K1 a K2 na 1000m. „Zuzana je nepochybně velkým vzorem pro jejího mladšího bratra Michala, který s Plašilem ze Sparty vybojoval stříbrnou medaili v kategorii K2 žáci.“

Další umístění závodníků KK Jiskra Týn nad Vltavou: 3000m junioři C1: „Dlouhý se ve výborně rozjetém závodě držel na medailové pozici. Měl ale v poslední obrátce kolizi a převrhl se. Prokázal ale velké bojovné srdce a ještě závod dokončil.“ K1 300 m K1: 4. Hlaváček, C2 dorostenci 500 m: 4. Kobera, K4 dorostenci 500 m: 4. Burian a Plaňanský, C2 500 a 1000 m: 4. Trubač. Mezi divácky nejzajímavější disciplíny patří hromadné posádky K4 a C4. V nich se vltavotýnským závodníkům rovněž dařilo. Stříbro vybojovali v C4 junioři: Dlouhý, Šonka, Trubač a Brett (Sezemice).

Posádka žákyň (M. Luňáčková, J.Luňáčková, Študlarová a Šusová – všechny Týn) obsadila druhé místo. Bronz patří dorostencům (Jak. Kobera, Ji. Kobera, Mára a Trčka) – trať C4 500m. „Jen málo oddílů dokáže sestavit takto kvalitní posádky pouze ze svých závodníků,“ všiml si Jiří Kobera.

V mužích Jaroslav Luňáček zaklekl do čtyřkanoe složené ze závodníků Pardubic a obsadil bronzovou příčku.

Benjamínci – K1–A a K2: 1. K. Luňáčková, K2: 1. L. Koberová, K1-A: 2. L. Koberová. K2: 1. Fiala, 2. Staněk. Kategorie B: 1. Dvořáková, Novotná, 3. Fr. Luňáčková.

Vložený závod benjamínků a žáků na 800, resp. 1500m: 3. Novotný, 3. Joh. Luňáčková. Benjamínci A: 1. Staněk. Benjamínci B: 3. Fr. Luňáčková.

Další závod se uskuteční už za týden opět v Račicích (kvalifikace na ME juniorů a do 23 let v Poznani a na MS juniorů v Moskvě). I do této kvalifikace mohou promluvit naši závodníci,“ zmiňuje trenér Jiří Kobera, na mysli má především Zuzanu Šerou a Vojtěcha Dlouhého.

Odmaturoval

S úspěchem se z kanálu Račic vrátil domů na jih Čech i odchovanec KK Jiskra Týn nad Vltavou, úřadující juniorský mistr světa v maratonu Jan Luňáček. „Svými výkony si řekl o nominaci na mistrovství Evropy do třiadvaceti let,“ poznamenal předseda týnského klubu Jaroslav Luňáček. Jeho syn, talentovaný český reprezentant, si připsal další úspěch i v soukromém životě, na Střední stavební škole v Českých Budějovicích skvěle odmaturoval (známky: 2, 2, 2, 1,1) a byl přijat na vysokou školu.