Vladimír Oulík se věnuje sportu pro veřejnost v jihočeské metropoli už dlouhých devatenáct let. „Příští rok v květnu by to bylo přesně dvacet let,“ říká s úsměvem přímo ve sportovním areálu Kondik na českobudějovickém sídlišti Vltava, kde se převážně hraje tenis, lidé chodí do posilovny, hrají minigolf, věnovali se beach volejbalu a dalším sportům.

Cestu do populárního Kondiku nacházela široká veřejnost, často se na sportovištích objevovali při plném tréninku i extraligoví hokejisté. „Původně tu bylo staveniště, na kterém byl pinponkový stůl, vařily se tady párky,“ vzpomíná Oulík na první kroky. Postupem doby se sportoviště proměnilo k nepoznání.

„Byly tu dva tenisové kurty, plnohodnotná posilovna se saunou, restaurace, kavárna, místo pro dětské hřiště.“ Aktuální expanze okolních marketů ale znamenala výrazné zúžení prostorů pro sportování. „Navíc provoz a s ním spojený hluk na levobřežce značně zhoustl i populace na sídlišti stárne, s tím se nedá nic dělat,“ říká Oulík, který připomíná, že Kondik byl stavěn jako součást temelínské jaderné elektrárny. „Nikdo nepočítal s tím, že tu bude do roku 2011. S tím souvisejí i moje plány, chtěl bych Kondik přesunout do jiné lokality,“ přibližuje aktuální plány.

Ve vašem sportovním areálu nacházeli útočiště extraligoví hokejisté?
Hokejisté u nás dokonce mívali soustředění. V průběhu sezony jsme je u nás recipročně ubytovávali. Byli u nás třeba Radek Duda nebo Petr Kořínek. Na ně máme příjemné vzpomínky.

Sportovní areál už má dvacetiletou historii, jaká bude jeho budoucnost? Myslíte na dalších dvacet let?
Uvažujeme o přesunutí směrem blíž k cyklostezce. Její vznik jsem uvítal, s manželkou a s naší nejmenší ratolestí ji často využíváme. Když jsme jezdili v cizině na kole nebo na kolečkových bruslích, objevili jsem věci, které u nás chybí. Právě vedle cyklostezky bychom rádi vybudovali sportovní areálek se zázemím pro tenis, pro další sporty, pro sportování dětí. Všechno dobře funguje na Hluboké, já bych rád něco podobného viděl i na okraji Českých Budějovic, kde nic takového není. To je podle mne budoucnost Kondiku.

Už máte o podobě sportoviště také konkrétní představu?

Mám vypracovanou studii. Představuju si tenisový kurt, posilovnu, hřiště pro děti, areál by mohl být nástupním bodem na stezku s možností parkování, která tu chybí. Vše zakomponované v zeleni, materiál dřevo, kámen…

…často mluvíte o tenisu, uvažujete přímo o tenisovém centru?
Tak bych Kondik nenazval. Na to jsou tenisoví odborníci. Je ale pravda, že jsem si tento sport zamiloval. Spíš mám radost, když mají příležitost hrát mladí hráči, rekreační tenisté, děti.

Kondik tedy v příštím roce oslaví dvacáté narozeniny v novém?
Aktuálně jednáme se zástupci města o odkoupení pozemků. Věřím tomu, že se všechno podaří dotáhnout až do konce, zastupitelé tomuto nápadu vesměs fandí. Odvážný návrh hovoří o premiéře v létě roku 2012.