Michael Boroš nestartoval a dokonale toho v zimních cyklokrosařských podmínkách na tradiční kolínské trati využil Šimon Vaníček. Jeho tempu nestačil ani Adam Ťoupalík (Elkov Kasper), který obsadil třetí pozici. Vaníček setřásl také Poláka Konwu a vybojoval premiérové letošní první místo v Toi Toi Cupu. "Konečně to vyšlo, na vítězství jsem čekal déle, než jsem si představoval, ale měl jsem opravdu dobré nohy a cítil jsem se skvěle," uvedl v cíli táborský cyklokrosař.

Povedený podzim Dolního Dvořiště
Miroslav Jirkal porušil životosprávu. Do Kaplice posílá na videu jasný vzkaz

Tábor potřebuje úspěšné výsledky třeba i proto, že právě v této baště českého cyklokrosu se pojede v roce 2024 superatraktivní mistrovství světa.  Vaníček měl v závodě Toi Toi Cupu v cíli dokonce půlminutový náskok. Podmínky v Kolíně byly jak se sluší a patří na cyklokros. V noci před závodem sněžilo, po rozježdění zůstalo na zemi mazlavé bláto.

V kategorii žen dorazila do cíle nejrychleji Dlasková. 

Výsledkově:
1. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 1:00:32, 2. Konwa (Pol.) +24, 3. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) +48, 4. Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav) +53, 5. Stránský (ATT Investments) +1:26, 6. Uytdewillingen (Něm.) +1:34.

1. Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) 40:41, 2. Vaníčková (Brilon Racing Team MB) stejný čas, 3. Bajgerová (Atom Deweloper Posciellux.pl Wroclaw) +19, 4. Čábelická (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) +19, 5. Havlíková (LAWI junior team) +40, 6. Siedelová (Něm.) +1:16.