Začátek utkání se ale nesl ve vyrovnaném duchu. Ostrava dobře podávala a domácí České Budějovice měly problémy na přihrávce.

Jihostroj se ke konci setu držel ve vedení, k čemuž dopomohl dvěma krásnými bloky kapitán Mach. Za hosty se dařilo Fořtovi, který pomohl dostat první set do dramatické koncovky. Zkušený domácí tým si ale zvládl náskok pohlídat a zvítězil v prvním setu 25:22.

Jihostroj České Budějovice v extralizeJihostroj České Budějovice v extralizeZdroj: Deník/ volejbalcb.czOd druhého setu ale jako kdyby začal jiný zápas. Jihostroj zlepšil servis i příjem a na hřišti naprosto dominoval. Hned dvě esa si ve druhém setu připsal domácí univerzál Schouten, který na chvíli prostřídal skvěle hrajícího Kriška. Českobudějovičtí měli utkání plně ve svých rukou, Ostravě se naopak dařit přestalo. Druhý set tak domácí vyhráli velkým rozdílem 25:10.

Pokud ve druhém setu Jihostroj dominoval, ve třetím soupeře nepustil vůbec k ničemu. Univerzál Kriško nasázel šest bodů a zdatně mu sekundoval i smečař Stoilovič. Domácí fanoušci si užívali sebejistý výkon svého týmu, se kterým byl spokojen i trenér Dvořák. Ostrava se ve třetím setu zmohla pouze na devět bodů, a to ještě získala dva body díky zkaženým servisům právě dvou zmiňovaných – Kriška a Stoiloviče. České Budějovice ovládly třetí set výsledkem 25:9 a radovaly se z jasného vítězství.

Jihostroj České Budějovice v extralize
Skvělá práce. Jihostroj je doma stoprocentní. Víme, proč nehrál Oliver Sedláček

René Dvořák, trenér, České Budějovice: „V koncovce prvního setu, který Ostrava odehrála velmi dobře, jsme se uklidnili. Pak už byly ve hře věci, které chceme hrát a které nám vycházely. Výborně jsme komunikovali, hráli jsme dobře v poli, ale to by mělo být samozřejmé v každém utkání.“

Tomáš Jambor, kapitán, Ostrava: „První set byl hezký sport. Byli jsme Budějovicím vyrovnaným soupeřem. Utekl nám ale začátek druhého setu, ukázali jsme jim, že můžou hrát uvolněně a od té doby už byli domácí lepší ve všem, to mě mrzí. “

Martin Licek, smečař, České Budějovice: „Jsme rádi, že chodí diváci, s nimi je to vždycky lepší. Po prvním setu jsme se uklidnili a všechno nám vycházelo a byli jsme jasně lepší.“

VK Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 3:0 (22, 10, 9).