Michael Boroš je velkou hvězdou českého cyklokrosu. Jeho výkonnost je stabilní, z pohledu Toi Toi Cupu u něj jen těžko objevíte slabinu. V Mladé Boleslavi a ve Slaném vyhrál. "Jsou to parádní tratě. Jsou tam skvělí organizátoři a vždy se tam těším," říká muž, který je za roky na cyklokrosovém kole zvyklý na všechno. Na zimu, mráz, vodu, bahno. "Já bych vlastně byl raději, kdyby pořádně zapršelo a udělalo to závod pro nás zajímavější," vrací se do prosluněného úvodu cyklokrosové sezony.

Fotbalista Jan Gruber hrával ligu, teď se těžce zranil
Drama v Boršově. Gruberovi změnil soupeř život. Stačil milimetr a nechodil by

A navíc si letos pořadatelé zkoušejí nový model závodů, celý seriál pojmenovali Evropský pohár. Ve zkušebním módu se jede nultý ročník. Závodníci žádnou velkou změnu na vlastní kůži nepoznali. "Nepoznal jsem žádný rozdíl oproti klasickému Toi Toi Cupu," říká upřímně Michael Boroš. "Až na to, že v neděli startovali závodníci masters," doplnil.

Michael Boroš z ČEZ CT TáborMichael Boroš z ČEZ CT TáborZdroj: archiv Deníku

Teď by se měly zúročit kilometry, které Boroš najezdil během letní příparvy. "Vše proběhlo, jak mělo, až na jeden menší výpadek před sezonou," hodnotí nejlepší český cyklokrosař, který se těší na 14.11. Proč? Protože se u něj doma pojede závod Světového poháru. "Ano. Tábor a mistrovství Evropy budou moje první vrcholy sezony. Do závodu dám určitě všechno, abych předvedl co nejlepší výsledek," slibuje nejen táborským fanouškům hvězda týmu ČEZ CT Tábor Michael Boroš.