Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice mají za sebou skvělou zápasovou přípravu.
Pozvali si německý Generali Unterhaching, prostřídali všechny hráče, sice prohráli, ale trenéři viděli, co potřebovali.  „Prohráli jsme sice jedna tři, ale poslední krátký set, který se hrál navíc, jsme vyhráli," usmíval se po utkání docela spokojený  univerzál Jihostroje Jakub Novotný.  Na přípravný zápas dorazila do Sportovní haly pětistovka fanoušků!

Výsledek přípravného zápasu asi není ze všeho nejdůležitější, jak zápas hodnotíte?
V prvním setu jsme vyhráli, ve druhém nám trochu utekli na příjmu…

…třetí set vás zase zastihl ve výborném rozpoložení, proč nakonec nedopadl vítězně?
Je pravda, že jsme měli  náskok, vedli jsme, jenže jsme pokazili koncovku. Trenér se nám snažil pomáhat, provedl výborně několik střídání, ale bohužel už jsme koncovku tohoto setu neuhráli.

Abychom měli rekapitulaci pohromadě, co čtvrtý set?
Tam už jsme to tak táhli, dohráli. Celkově se ale hrál velmi dobrý zápas.
Vyjmenovat složení základní sestavy asi nemá moc smysl, střídalo se hodně…
…v zápase se prostřídalo celkově hodně lidí. To platí o soupeři i o nás. Sehrání takového přípravného zápasu nám může jenom pomoct.

Splnil tedy přípravný duel přesně ten účel, pro který byl před zahájením play off sehrán?
Pro nás to byl určitě velice dobrý zápas. Hráli jsme proti týmu, který je o něco silnější než my, výborně podává plachtící servis, s tím my máme trochu problém.

Viděli jste, na čem ještě do zahájení play off musíte v Jihostroji zapracovat?
Na můj vkus děláme trochu moc nevynucených chyb. To ale víme, to už je náš dlouhodobý problém.

V týmu německého Generali Unterhaching působí dva Slováci, ty znáte výborně?
No jistě. Braňo Skladaný a Robo Hupka. Znám je opravdu velmi dobře. Oba jsou výborní hráči. Fanoušci je dobře znají z české ligy, já je znám ze zahraničních angažmá. Taky oni se v přípravě proti nám prostřídali, trenéři obou týmů si zkoušeli nejrůznější varianty před play off.

Fanoušci přišli na přípravný zápas v hojném počtu, už se moc těší na zahájení play off, vnímají i hráči, že se rozhodující okamžiky sezony blíží?
Je to jako loni. Pomaličku to přichází. My ještě musíme zvládnout jeden zápas základní části, v sobotu pojedeme do Brna, pak už vypukne play off. Pořádně ani ještě nevíme, s kým budeme hrát.

Vaše sportovní forma s koncem základní části vrcholí?
I to je stejné jako loni.  Pomaličku se najíždí na play off.  Víme, že to bude určitě těžší než to bylo loni, kdy jsme všechny rozsekali.

Letos je „nerozsekáte"?
Vyhrát chceme. To je jasná věc. Náš hlavní soupeř je ale trošku silnější, než byl loni. Je potřeba si také přiznat, že my nehrajeme tak stabilně, jako jsme hráli v loňské sezoně.