Brno – V úvodu druhého setu se nešťastně zranil Brnu lídr týmu smečař Hrazdira. Pod sítí doskočil na Křesťanovu nohu, hodně se na jihočeského univerzála zlobil, jenomže ten byl v této akci nevinně.
To už oba celky měly za sebou první set. V něm se trenér Dvořák dohadoval s nepřesnými sudími, výsledkem byla, jak už to bývá, žlutá karty pro hosty.
Týmu Jihostroje chyběl ukrajinský univerzál Todua, který měl po svátcích problémy s horečkami. Druhý set vyhrálo Brno, které sice mělo po Hrazdirově odchodu potíže na přihrávce, ale hráči se semkli okolo nahrávače Bouly.
Právě nahrávači si v duelu zahráli všichni čtyři. Na straně Brna Boula s Červinkou, na jihočeské části kurtu Palgut s Kupilíkem.
Trenér René Dvořák v průběhu utkání vyměnil také univerzála (Šotolu za Křesťana) a smečaře (Kraffera za Halabu). Změny se vyplatily, Jihočeši odskočili v koncovce a šli do vedení.
Hráči obou týmů viděli také červenou kartu. Čtvrtý set zahájili náporem domácí. Trenér Dvořák ponechal v sestavě Kraffera, Kupilíka i Šotolu. Dvoubodový náskok Jihomoravanům vydržel až do závěru. Hrazdiru zastoupil Richard Stanislav a nevedl si špatně, zakončil set: 25:23. Pátý set vyhrál stavem 15:11 Jihostroj.
Trenér Č. Budějovic René Dvořák po posledním utkání v roce 2017 fanouškům vzkázal: „Přeju všem hodně zdraví, ať se fanouškům splní, co si přejí. Snad se zdravotní problémy budou vyhýbat také celému našemu týmu.“

13. kolo extraligy:
Brno – Jihostroj ČB 2:3
(-21, 20, -22, 23, -11)
Rozhodčí: Trumpeš, Nedbálek. Diváků 612.
Čas: 132 minut.
Jihostroj ČB: Palgut, Křesťan, Ondrovič, Mach, Michálek, Halaba – libero Kryštof
Střídali: Kraffer, Šotola, Kupilík.
Trenéři: René Dvořák (hlavní) a Tomáš Skolka.
Další zápasy Jihostroje: 3.1. odehraje tým odvetu ČP v Ostravě (1. zápas 3:0). V extralize přivítá Jihostroj doma Ostravu 6.1.