Na jednotlivých závodech se potkají jen těžko, takže se má tato už docela početná skupina o čem bavit. Bývalý účastník mistrovství světa na silnici Jakub Smrž vyprávěl o tom, jak funguje jeho tým se dvěma španělskými jezdci. Jeho mladší bratr Matěj už je zase funkcionářem Autoklubu i Mezinárodní motocyklové federace FIM. Martin Michek měl rozhodně co říct k porovnání motokrosu s Rallye Dakar, na které se mu letos tak dařilo.

Mladík Jan Kvěch se v době setkání těšil na svůj první start v plochodrážní Grand Prix v Praze, kde mu měl dělat mechanika další zkušený závodník Zdeněk Simota. Nemohl chybět Zdeněk Blábolil, jenž se po pěti letech vrátil k motokrosu a titul vicemistra republiky v této kategorii by pro něj neměl být nesplnitelnou metou. Poprvé na Zahrádku zavítal další mladík Rudolf Plch, jenž hlasitě doslova mlátí na brány nejužší motokrosové špičky. Novinky z terénu přinesl jeden z duchovních otců této akce Evžen Zadražil, motokrosový funkcionář, komentátor, majitel týmu Motosport Chýnov, ale také třeba chýnovský místostarosta. Dvoustopá vozidla zastupovali úspěšní soutěžáci Jan Jinderle a Václavem Šejdou.

Bylo to velice příjemné setkání a všichni věří, že úspěchů na kontě jihočeského motoristického sportu přibývat, aby bylo příště zase co rozebírat a slavit.