Zdejší Off Road klub bude hostit závěrečný šestý závod Profi Auto Iveco Cupu – mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu ve třídách MX2 (dříve 125 ccm), MX3 – Open a Veterán.

Mimořádný zážitek slibuje především nejprestižnější třída MX3. Ta je také jedinou, ve které ještě není rozhodnuto o titulu. A očekává se mimořádný boj mezi Petrem Bartošem, jenž má jako lídr seriálu náskok pouhých šesti bodů na druhého Jiřího Čepeláka. Úplně bez šancí není ani třetí Jan Zaremba, jenž má na vedoucího Bartoše ztrátu dvaatřiceti bodů.

Bartoš z Orionu Litomyšl už titul v nejsilnější kubatuře získal v roce 2003. Po šesti letech by si tento velký úspěch rád zopakoval. „Trať v Jiníně mám rád, její zázemí je perfektní. Doufám, že vyhraje Martin Michek a já dojedu do třetího místa. To by mi k titulu stačilo,“ připomíná možný start nejlepšího jihočeského motokrosaře, jenž pravidelně startuje v mistrovství světa. Doma se objevil pouze na posledním závodě v Přerově a zvítězil v obou jízdách.

Jiří Čepelák je však vyhlášený bojovník a rozhodně neháže dopředu flintu do žita. „V boji o titul jsme v podstatě zůstali už jenom sami dva s Petrem Bartošem. Takže se rozhodne mezi námi, ovšem za předpokladu, že oba dokončíme první jízdu. V takovém případě mistra vyřeší až druhá jízda. Trať v Jiníně patří mezi moje oblíbené a vždycky se mi na ní dařilo. Věřím, že tomu tak bude i tentokrát,“ tvrdí odhodlaně před sobotním velkým finále na jihu Čech.

Třetím vzadu je Jan Zaremba, který k závodu nevzhlíží s nějakými přehnanými ambicemi. „Když mi v dobře rozjeté první jízdě v Přerově praskl přední tlumič, všechno se sesypalo jako domeček z karet. Teď v Jiníně mi nezbývá nic jiného, než dojet závod ve zdraví a snažit se míchat kartami. Boj o titul je ještě otevřený. Trať v Jiníně mám rád, je technická, má hodně zatáček, špatně se však na ní předjíždí,“ říká.

Ze hry je zraněný Petr masařík, jenž měl v letošní sezoně výbornou formu, a velký otazník se vznáší i nad startem Martina Žeravy. Pokud přijede, bude určitě kartami pořádně míchat Jihočech Martin Michek.

Ve slabší kubatuře MX2 už je o titulu rozhodnuto. Obhájil ho Slovák Martin Kohút, jenž to v Jiníně zkusí ve vyšší kubatuře. Prakticky jisté už je také druhé místo Františka Smoly.

Hned sedmička jezdců si to však rozdá o třetí příčku. V sestavě adeptů na bronz figurují Milan Špičák, Slovák Tomáš Šimko, Jihočech Martin Finěk, Marek Sukup, zkušený Michal Votroubek, Pavel Kejmar a David Kosmák.

Rozhodnuto už je rovněž mezi veterány, kde byl v průběhu celého roku naprosto suverénní Miroslav Kučírek, jenž v deseti odjetých rozjížďkách ani jednou nenašel přemožitele. Roman Heinrich, Petr Dokoupil a Bronislav Krč tvoří trio, které se v Jiníně popere o letošní celkové druhé a třetí místo.
V Jiníně jsou na atraktivní závod tradičně dobře připraveni. „Trať už je hotová. Novinkou letošní sezony jsou ohebné plastové kolíky, kterými je vyznačena. Z jezdeckého hlediska je to určitě bezpečnější,“ říká předseda pořádajícího Off Road klubu Jinín Jan Strach.

V areálu se mohou pochlubit vyasfaltovanou bývalou parkovací plochou, na které bude vybudován stan a po skončení závodu zde proběhne od 18 odin slavnostní zakončení celého seriálu.

Sobotní mimořádně atraktivní závod začíná v Jiníně v 8 hodin tréninkovými jízdami, na které naváží o dvě hodiny později kvalifikace. Slavnostní zahájení je plánováno na 13.00 a ve 13.30 startuje úvodní finálová rozjížďka.