Původně kapličtí pořadatelé uvažovali o premiérovém závodu mistrovství světa až na příští rok. „Byla to trochu náhoda. Byli jsme požádáni promotérem seriálu, jestli bychom dokázali závod odjet už letos. Odpověděli jsme jednoznačně ano. Získat důvěru promotéra je pro nás čest a jsme rádi, že se naše trať dostává na vrchol motoristického sportu,“ říká šéfová kaplického klubu Blanka Vaněčková. Jihočeši nahradili v kalendáři Dalečín.

Již tak atraktivnímu závodu přidává na zajímavosti účast nizozemsko – české posádky Etienne Bax – Ondřej Čermák, která bojuje o titul mistrů světa. V aktuálním pořadí je po čtyřech odjetých závodech druhá.

Zdeněk Blábolil
Zdeněk Blábolil si užívá návrat k motokrosu a chce zase útočit na stupně vítězů

„Na posledním závodě v Estonsku dostali český spolujezdec s nizozemským pilotem hodně sporným rozhodnutím komise jury penalizaci a ve druhé jízdě tak klesli z prvního místa na desáté, čímž přišli o vedení v šampionátu a do čela se dostal Estonec Varik. Hodně se to podobá příběhu z roku 1976, kdy byl Jaroslavu Faltovy neprávem odebrán titul mistra světa. Takové zákulisní tahy se nám vůbec nelíbí a jsme rádi, že můžeme umožnit Ondrovi Čermákovi závodit v domácím prostředí,“ zlobí se Vaněčková.

Bližší podrobnosti k mimořádně atraktivnímu závodu přineseme v nejbližších dnech.