Zápas o čelo tabulky začal pro Jihostroj velice nadějně. Jihočeši si brzy vypracovali výrazný náskok, o který ale stejně rychle přišli. Koncovku Svobodův tým nezvládl: 25:23.
Co se nepovedlo v prvním, podařilo se ve druhém setu. Maciel vytáhl v závěru dva bodové bloky na univerzála Džavoronoka, míč zastavil dokonce jednou rukou. Drama znovu skončilo dvoubodovým rozdílem, tentokrát ale ve prospěch Jihočechů.
V sestavě Jihostroje se pevně zabydlel smečař Kuliha, který nahradil Michálka, hosté získali pevnější půdu pod nohama (9:13 a 13:19). Do pohody se postupně vraceli všichni. Blokaři, Brazilec Maciel a hlavně nahrávač Filip Habr. Důležité servisy v koncovce trefil mladík Kraffer: 17:24. Set už domácí zachránit nedokázali.
Ve čtvrtém setu se na podání přidal i jihočeský Brazilec. Tříbodový náskok Jihostroj udržoval až do závěru. Blokařské úlovky, po kvalitním servisu, posunuly skóre až na stav 12:16. Jihostroj získal tři body a před posledním zápasem základní části (v sobotu doma s Ostravou) je dál v čele tabulky.
Trenéři po utkání:
Jan Svoboda (Jihostroj ČB): „Tak pokazit set, jako se to povedlo nám, by se nám mohlo vymstít. Jsem rád, že se nám podařilo výkon zvednout. Rozhodly servis a obrana. Do play off chceme z prvního místa."
Petr Brom (Karlovarsko): „Chtěli jsme jinak podávat. Servisem jsme Budějovice vůbec nedostali. Dělali jsme zásadní chyby. Náš výkon padal. Chybí nám zraněný Kriško, ale chtěli jsme hrát jinak."
K. Vary – Jihostroj České Budějovice 1:3 (23, -23, -19, -21), čas: 105 minut, rozhodčí Záhorcová, Nedbálek, diváků 789. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Sobotka, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (Kraffer, Kuliha, Červinka). Trenér Jan Svoboda.