Poprvé v letošním ročníku Uniqa extraligy prohráli mistři z Českých Budějovic až v hale loňského finalisty. Ve velmi vyrovnaném utkání Jihostroji dělala problémy především kvalitní podání kladenských hráčů. V dramatické koncovce prvního setu hosté nevyužili šest setbolů, naopak ve druhém dokázali otočit nepříznivý stav 12:17. Další dva sety si už výborně hrající Kladenští vzít  nenechali.

Jihostroj musí rychle zapomenout na porážku a soustředit se na pohárové utkání, ke kterému se vydá do Izraele.

Kladno volejbal.cz – Jihostroj České Budějovice 3:1, (29, -21, 23, -23, 30), čas: 118 minut, rozhodčí: Činátl, Marschner.

Jihostroj České Budějovice: Palgut, Křesťan, Todua, Ondrovič, Fila, Michálek – libero Kryštof (Mach, Halaba, Kupilík, Šotola). Trenér: René Dvořák.