U příležitosti návstěvy českobudějovické pobočky firmy Head Šárka Záhrobská zavítala na jih Čech. „Jezdí k nám, dá se říct, pravidelně, tak jednou za dva roky,“ uvedl na vysvětlenou šéf logistiky Filip Vondra.

Jak v krátkém rozhovoru sympatická 24letá lyžařka prozradila, plní si v tomto období zejména povinnosti vůči partnerům a sponzorům.

Jen díky tomu jsme jí mohli několik minut před plánovaným odjezdem, sotva darovala poslední autogram, položit pár otázek.

Není vám v tomto období bez lyží trochu dlouhá chvíle? Nebo si naopak ráda odpočinete?
Hovoříme tak o měsíci, čtyřech týdnech bez lyží. Takže si ráda odpočinu a pak už se zase těším na lyže!

A co děláte, když netrénujete, ani nezávodíte?
Máme teď takové volnější období, kdy nemám žádný tréninkový plán. Absolvuji různé akce se sponzory a partnery. Člověk se nenudí.

Některé známé osobnosti z řad českých sportovců jezdí po sezoně regenerovat do lázní v Třeboni. Vy ne?
Vážně tam nejezdím. Mám dobré zázemí i v Praze na rehabilitační klinice Malvazinky, kde mohu absolvovat všechny možné procedury, vodní i v rašelině. Mohu je navštěvovat tam a zároveň mohu být doma.

Říkala jste, že pauza bez lyží trvá nejdéle měsíc. Kdy začnete s tréninkem?
Na lyžích během května, příprava ale začíná už příští týden.

Kam vyrazíte za přípravou?
Na rakouské ledovce. Kaunertal, Hintertux, Pitztal. Budeme je střídat podle toho, kde zrovna budou dobré podmínky k tréninku.

Přemýšlíte už o příští sezoně?
Určitě. Už se o ní přemýšlí, plánuje se . . .

Jak byste si ji vysnila, kdyby to šlo?
Ale já o sezoně nesním! Je třeba tvrdě pracovat. Připravit se na celé čtyři měsíce, kdy se pojedou závody, nejen na olympiádu. Hlavní je být v dobré kondici a pohodě.