Českobudějovický volejbal prožívá velmi perný víkend. Na antukových kurtech v areálu Meteoru České Budějovice se uskutečnil tradiční turnaj Loučení s létem. „Je to už dvacátý ročník, který hrajeme jako memoriál Jardy Peksy,“ připomněl zesnulého kamaráda ředitel turnaje Zdeněk Šrámek. V kategorii mužů vyhrál tým SK Špaček České Budějovice, v kategorii žen slavily vítězství volejbalistky z Lince.

Kvalita na písku


Velmi kvalitní turnaj v plážovém volejbalu mohou během víkendu sledovat příznivci u českobudějovické Sportovní haly. „Přijeli jsme si zahrát,“ lakonicky komentoval bezproblémový postup do nedělního programu brněnský Pavel Rotrekl, který se na písku objevil společně s českobudějovickým odchovancem Jindřichem Weissem. Přitom oba společně v sezoně bok po boku nenastupují…

Počasí zlobilo

Organizátoři měli dopoledne starosti s počasím, pak se ale svatý Petr umoudřil a po celý den volejbalisté předváděli výtečné výkony. Potlesk od diváků si vysloužil i nestárnoucí budějovický Jiří Zita, který ale do nedělního programu nepostoupil. V něm nebude chybět netolické duo Suchý - Filip. Jihočeši zvládli dramatickou partii, která byla večer tečkou za sobotním programem. V neděli turnaj pokračuje. „Zveme všechny příznivce kvalitního sportu, určitě se je nač dívat,“ vzkazují široké volejbalové veřejnosti organizátoři. Podle papírových předpokladů by ve finále neměla chybět dvojice Weiss – Rotrekl, atraktivní souboj o první místo se čeká v beachové aréně nedaleko centra Českých Budějovic okolo nedělního poledne.