Na palubě Boeingu 787 cestovala do Tokia z Varšavy také podstatná část polské olympijské výpravy. "Jako družstvo se na olympiádu moc těšíme," vyprávěla velmi dobře česky mluvící stolní tenistka Natalia Dorota Partyková.

Polská tělesně postižená stolní tenistka je čtyřnásobnou paralympijskou vítězkou a účastnicí dvojích letních olympijských her. Úspěšně startuje i v soutěžích nehendikepovaných stolních tenistů. A zkušenosti má dokonce i z české extraligy.

Jak je to možné? Na svém kontě má zápasy za SKST Hodonín.

close Polskou výpravu bavili během letu Bolek a Lolek info Zdroj: Deník/ Kamil Jáša zoom_in Polskou výpravu bavili během letu Bolek a Lolek

Přímý let Polákům trval deset a půl hodiny. Ve výšce 11 704 nad řekou Jenisej přišla v rychlosti 914 kilometrů za hodinu řeč na ledacos. I na olympijské ambice. "Češi? V kvalifikaci překvapili. Mají skvělý tým," uznale pokyvovali basketbalisté Polska. "Dotáhnou to hodně daleko."

Společně s "baskeťáky" vyrazili do Tokia v pohodlných sportovních oblečcích s vlaječkami a pěti olympijskými kruhy také střelci, cyklisté, moderní pětibojaři, atleti a vodní slalomáři. "My přivezeme z Tokia víc medailí než vy," prohodila během letu nad Sibiří dáma, která pro ránu, i po ránu, na první pohled nejde daleko. Nikdo neprotestoval. Karolína Michalčuková má totiž vždycky pravdu.

Ambiciózní reprezentantce Polska v boxu prý není radno oponovat. Co kdyby na palubě boeingu zapomněla, že ještě není v olympijském ringu.

Zato sympatická stolní tenistka Dorota Partyková jen nesměle prohodila: "Od nás to nebude žádná paráda, pro medaile jedou Číňanky, pro nás je vůbec úspěch, že můžeme v Japonsku hrát," dodala těsně před tím, než linka Varšava - Tokio přistála v červencovém Tokiu.