V pondělí a v úterý (18.00) se bude v Č. Budějovicích hrát atraktivní semifinále extraligy volejbalistů. Série na čtyři vítězství mezi Jihostrojem Č.Budějovice a Příbramí bude mít pikantní příchuť hned pro několik aktérů. Patří mezi ně i nahrávač Daniel Rosenbaum, který před časem působil právě v Č. Budějovicích. Letos pomáhá svému mateřskému klubu, kterým je Příbram. V pozici druhého nahrávače jistí záda Pekárkovi. Jak sám říká, na vrcholový sport mu nezbývá tolik času jako v dobách, kdy se mu věnoval na sto deset procent. Nic to ale neubírá z jeho chuti po vítězství. Daniel Rosenbaum na podzim oslaví kulaté čtyřicáté narozeniny.
Příbram v extraligovém čtvrtfinále hladce a s nádechem senzace přešla přes Benátky nad Jizerou. Daniel Rosenbaum k sérii říká: „Musím říct, že nám všechny tři zápasy hodně vyšly, zatlačili jsme soupeře od úvodního setu. Na Benátkách byla vidět nervozita.“ Podle Rosenbauma se Benátečtí ve čtvrtfinálových zápasech prakticky vůbec nedostali do hry.
Ošidná role favorita by měla být i tentokrát na straně příbramského protivníka. Českobudějovický Jihostroj jasně ovládl základní část soutěže. „Favorit je samozřejmě jasný,“ přikyvuje zkušený nahrávač, jedním dechem ale dodává: „S Budějovicemi hrajeme vždy pěkné zápasy, doufám, že to tak bude i v této sérii.“
Kocouři se pokusí zaskočit rozjetý Jihostroj hned v úvodním duelu celé série. „I Benátky byly proti nám v roli favorita,“ připomíná Daniel Rosenbaum. „Jenomže my byli hodně dobře nachystaní,“ naznačuje, že klíčem k postupu byla naprosto dokonalá taktická příprava.
„I když si samozřejmě všichni uvědomujeme, že České Budějovice jsou úplně jiný kalibr, než byly ve čtvrtfinále Benátky.“
Příbramskou jedničkou na postu nahrávače je Pekárek. Daniel Rosenbaum se do zápasu podívá, jen když týmu teče do bot. „Je pravda, že moc nehraju, víceméně chodím do zápasů, když prohráváme. Občas mne trenér vypustí do koncovky,“ popisuje chvíle, kdy nastupuje do boje.
Volejbaloví odborníci očekávají bitvu na hřišti i v hledišti. Z Příbrami to do Č. Budějovic není daleko. „Ať se fanoušci v Budějovicích připraví na bouřlivou atmosféru,“ vzkazuje Rosenbaum na český jih, kam se chystá početná příbramská výprava.
Do tipování vývoje série se nahrávači moc nechtělo.“ Spíš vám prozradím přání. Chtěl bych, aby po čtvrtém televizním zápase u nás nebyl konec. Když to bude dva dva, tak to bude moc hezké.“