Poslední dny i týdny totiž mrzne až praští a ledová vrstva na rybníku už je silnější než třicet centimetrů. „Vypadá to skutečně dobře. Dráha je vymetená, není na ní vůbec žádný sníh a je v parádním stavu. Z toho jsem nadšený,“ chválí si hlavní organizátor závodu Miroslav Topinka.

Uspořádání závodu by tak nemělo tentokrát už opravdu nic ohrozit, i když předpovědi počasí slibují na víkend značné oteplení. „Předpovědi předpokládají přes den teploty kolem pěti stupňů nad nulou, což by nám nemělo vadit. Předloni bylo odpoledne den plus deset a také jsme závod dvojic odjeli. Nepříjemná by byla pouze nějaká silná průtrž mračen, která by nám vyplavila dráhu,“ připomíná jedinou variantu, ze které má skutečně obavu.

Ve startovní listině bohužel chybějí bratři Klatovští, kteří o víkendu startují ve švédské lize. „Samozřejmě bychom je tady chtěli mít. Vždyť jsou to naši nejlepší jezdci, ale chápeme, že mají závazky jinde,“ uvádí Topinka.

Absence jihočeské bratrské dvojice zase prospěje vyrovnanosti závodu. „Procházeli jsme startovní listinu a není tam žádný vyložený favorit. Vyhrát může klidně deset jezdců. Takhle vyrovnaný závod se hned tak dohromady dát nepodaří. Klatováci tady nebudou, ale ostatní kluci mají o to větší motivaci,“ ujišťuje Topinka.

Start závodu je plánován na 13. hodinu a pro diváky bude připraveno parkoviště i bohaté občerstvení. „Sice se mí oteplit, ale svařák nebo grog na zahřátí určitě přijdou k chuti,“ směje se Topinka.