Tuhé mrazy z posledních dní a především nocí organizátorům přály. „Ledu je dost a dráha je ve velmi dobrém stavu,“ hlásí duše závodu Miroslav Topinka. Parametry závodního oválu jsou skutečně impozantní. „Dráha je široká dvacet metrů. A to jak na rovinkách, tak i v zatáčkách. Rovinky jsou dlouhé téměř osmdesát metrů. Udělali jsme dráhu dostatečně prostornou, aby bylo kam hrnout případný sníh. V každém případě bude dost místa na předjíždění,“ ujišťuje Topinka.

Po několika odloženích by tak uskutečnění závodu už skutečně nemělo nic bránit. „Aktuálně je dráha skutečně v parádním stavu. Pokud bychom měli za hodinu startovat, tak není problém,“ smál se včera Topinka. „Snad ale nic nepřijde na poslední chvíli,“ rychle dodal.

Rozmary počasí totiž v minulosti pořadatele z Růžené už několikrát doslova vypekly. „Ledu je skutečně dost. Z toho strach v žádném případě nemáme. Nebojíme se ani ohlášené oblevy. Pokud bude alespoň trochu mrznout přes noc, tak by to nebyla žádná katastrofa. Strach ale máme z deště, který by ji mohl provázet. Pokud by celý den pršelo, tak to můžeme zabalit,“ připustí.

Startovní listina by měla být podobná té, která byla připravena pro původně plánovaný závod v prosinci. Bohužel v ní ale nebudou dva naši v současné době nejlepší jezdci bratři Antonín a Jan Klatovští. „Ve stejném termínu jedou švédskou ligu. Víc bych to nechtěl komentovat,“ neskrývá Topinka jistou rozmrzelost nad neúčastí vrtošivých sourozenců.

I bez nich by ale měl mít závod svou kvalitu. Přijedou totiž všichni ostatní čeští jezdci a také kvalitní závodníci ze zahraničí. Představit by se měli jezdci z Nizozemí, Německa, Rakouska a Velké Británie. „Ostatní naši kluci jsou natěšení, že si to bez Klatováků rozdají o titul. Nás jako pořadatele samozřejmě mrzí, že nebudeme mít na startu naše dvě největší hvězdy, ale závod bude zase o to vyrovnanější a dramatičtější,“ ujišťuje Topinka.

Start sobotního závodu je plánován na 13.00, občerstvení pro diváky je zajištěno.