Hlavní závod mužů na 5000 metrů vyhrál Jan Macoun (PK Vytrvalci) v čase 16:21,82. "Kvalitní výkon," hodnotil za organizátory Petr Lenc. "Není to rekord, ale v posledních letech nikdo tak rychle neběžel," říká s respektem.

V Ševětíně se konal 53.ročník Běhu vítězství.Zdroj: SK ŠevětínDalší pořadí mužů v hlavním závodě: 2. Flašak 16:55,49, 3. Vondrášek (oba SK Čtyři Dvory) 20:20,20. V kategorii veteránů byl první Jan Bláha za 18:09,65.

Z žen byla na tříkilometrové trati nejrychlejší dříteňská Pavla Smilíková; čas vítězky 14:19,08, dále Radová (B-H Triatlon ČB) 14:29,45, 3. Vrauková (ČB) 16:07,46. Kvůli výstavbě dálnice se tentokrát mělo běžet k Dubenskému rybníku, ale nakonec se delší trasy nezměnily. "Závodníci to kvitovali," ujišťuje za pořadatele Petr Lenc. "Trati na 1500, 3000 a 5000 vedly do lesního komplexu Na Babě," uvádí Lenc, jenž od "batolat" po veterány napočítal 180 závodníků.

Přijel mistr Evropy

Startérem závodu byl vzácný host - Karel Kolář. "Je to kamarád z dorosteneckých let. Halový mistr Evropy z Vídně 1979, stříbrný z Mistrovství Evropy 1978 v Praze, kde získal i bronz se štafetou, stříbrný z halového ME 1980," jmenuje Lenc největší Kolářovy úspěchy. "Ševětínské jsme s ním seznámili, připomněli, čeho dosáhl. zastartoval si a po závodě jsme poseděli," usmívá se Petr Lenc, jenž považuje 53. ročník za vydařený, i když si počasí s běžci na svátek trochu zašpásovalo: "Start pětky byl v lijáku, trať byla mokrá a přes kořeny to klouzalo."