V programu sobotního odpoledne je celkem devět dostihů. Pět rovinných, tři těžké překážkové steeplechase a jeden přes živé ploty. Diváci se nebudou nudit ani o přestávkách mezi jednotlivými závody. Připraveny jsou dostihy poníků a neregistrovaných koní nebo ukázka voltiže malých dětí na poníkovi.

Pojede i Vydra

Atrakcí určitě bude i lehčí steepelechase dostih osobností, kterého se zúčastní třeba populární herec Václav Vydra nebo někdejší ministr školství a tělovýchovy Ivan Philip.

Hlavním závodem bude Velká cena Netolice, steeplechase druhé kategorie o devadesát tisíc korun na 4100 metrů, která startuje v 16 hodin. Startovní listina čítá hned třináct koní. „Podařilo se nám sehnat velice kvalitní konkurenci,“ pochvaluje si manažer netolického mítinku Karel Kučera.

Své koně tradičně přiveze do Netolic pětinásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa. „Právě jeho dva koně budou patřit k aspirantům na mety nejvyšší,“ je Kučera přesvědčen. Prvním z nich bude My Best Risk v sedle s nejlepším českým překážkovým jezdcem posledních let Josefem Bartošem. „Je to výborný kůň, kterému se daří i v Itálii,“ zdůrazňuje Kučera. Pětiletého Griliase povede Váňův syn Josef Váňa mladší. „Počítají s nimi pro velké dostihy v Pardubicích a Netolice berou jako ostrý test,“ vysvětluje.

Loňské prvenství v hlavním dostihu bude obhajovat Bricassar, do jehož sedla se tentokrát posadí žokej Szikora. Loni druhou Teresinu povede Urbánek a sedmiletého polského Elekta další věhlasný žokej Dušan Andrés. „Na startu budou jenom zkušení koně a určitě bude hlavní dostih pro diváky velký zážitkem,“ ujišťuje Kučera.

Zatímco mezi překážkovými jezdci přijede na Kratochvíli absolutní česká špička, mezi rovinovými jezdci se představí spíše mládí. „Chtěl bych upozornit hlavně na žáka Jana Vernera. To je opravdu mimořádný talent,“ upozorňuje manažer mítinku.

Areál v malebném prostředí u zámku Kratochvíle by měl být dobře připraven. „Skoky jsme renovovali loni. Ty jsou v pořádku. V dobrém stavu by měla být i dráha, které prospěl déšť posledních dní,“ pochvaluje si.

Začátek letošního jediného dostihového odpoledne na jihu Čech je ve 13.30.