Jak probíhala příprava na novou sezonu na silnici?
Na jaře bylo sice nezvykle chladné počasí, ale ani nám to moc nevadilo. Absolvovali jsme soustředění na horách, konkrétně na Zadově. Byla to idylka. Čtrnáct dnů jsme strávili také v Itálii. Tam jsme splnili stanovený plán a příprava tedy probíhala podle našich představ.

Jak se dobrá příprava promítla do výkonů cyklistů při prvním závodě Táborských okruhů?
Mužská kategorie potvrdila na prvních závodech Táborských okruhů dobrou připravenost, takže zatím mohu být spokojen.

Vše tedy na začátku sezony probíhá podle vašich představ?
Ideální to momentálně není v mládežnických kategoriích, kde nás trápily zdravotní problémy, ale věřím, že i tady se situace zlepší.

Před sezonou změnil dres Martin Bína, který odešel do belgického týmu. Jak se s jeho odchodem vyrovnáváte?
Martin Bína je nenahraditelný. Pro Tábor je  škoda, že odešel. Na druhou stranu, jako státní trenér jsem rád, že bude mít podmínky, které potřebuje pro  svůj výkonnostní růst a věřím, že ho ta změna posune v kariéře dál.

Rodí se již v Táboře nějaká nová hvězda zdejšího cyklistického týmu?
V kategorii do 23 let máme nadějné cyklisty Boroše a Skálu. Mezi nadějné cyklisty lze řadit také Ondřeje Bambulu, který skončil v prvním závodě Táborských okruhů druhý. Z juniorů je pak velkým příslibem do budoucna Adam Ťoupalík. Máme ale i další mladé kluky, kteří by se měli výkonnostně dorovnat.

Jaké hlavní vrcholy letos na cyklisty čekají?
Stejně jako v předchozích letech se budeme soustředit především na silniční závody Českého poháru. Budeme jezdit i do zahraničí, aby měli závodníci možnost srovnání s mezinárodní konkurencí. Mezi hlavní vrcholy této sezony bude patřit určitě mistrovství republiky. U dorostenců máme vytypované určité závody, ve kterých bychom rádi uspěli. Jsou to především etapové závody, jako byl například Závod míru kadetů v Jevíčku.