Slavnostní pasování na čtenáře všech prvňáčků z místních základních škol se koná ve strakonické Šmidingerově knihovně zítra, ve středu 
a ve čtvrtek vždy od 8.30 h.
Ve středu zástupci klubu Atletika Tábor seznámí 
s podrobnostmi mistrovství republiky, které se bude od 17. do 19. června konat na táborském stadionu. Tiskovky se zúčastní i rekordman ve skoku vysokém a bronzový medailista z OH 2004 v Aténách Jaroslav Bába, Iva Straková, úspěšná táborská odchovankyně a dvojnásobná účastnice OH a držitelka rekordu na Stadionu Míru v Táboře.

Ve středu v 17.30 h se sejdou zástupci Tábora 
s obyvateli města, aby jim poskytli informace o rekonstrukci Budějovické ulice. Beseda s připomínkami 
k plánu se koná v univerzitě ve Vančurově ulici.

Od pátku do neděle se 
v Písku koná městská slavnost Dotkni se Písku. Program nabídne koncert Kamila Střihavky, Věry Martinové, Divokýho Billa… Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení tanečníků, hudebníků i sportovců, tradiční historický průvod, ale také na přední osobnosti baletu Národního divadla nebo ohňostroj.

V Lomnici nad Lužnicí se v pátek a v sobotu koná tradiční folklorní festival.
V pátek je na programu koncert Hudebního mládí 
v kostele sv. Václava, v sobotu program na Farské louce začíná ve 14 h, kdy odstartuje přehlídka souborů. Zahrají Babouci, připraven je řemeslný jarmark a výstava Krojová inspirace.

Víkend otevřených zahrad ve Zlaté Koruně láká návštěvníky na speciální komentovanou prohlídku exteriérů, která se uskuteční
v sobotu i neděli ve 14 hodin. Návštěvníci mají možnost poznat i ta zákoutí kláštera a jeho okolí, na která při běžných prohlídkách nezbývá čas. Zároveň se dozvědí o zvláštních stromech a nedochovaných zahradách. K víkendu otevřených zahrad se hlásí také táborský lom na Sv. Anně. Koná se v sobotu od 13 do 18 hodin.  Po oba dny bude otevřená i táborská botanická zahrada.

755 let od první písemné zmínky si připomenou 
v sobotu v Boršově nad Vltavou. S oslavami obce mají svůj velký den i baráčníci, kteří slaví 85 let. Na programu nechybí tradiční trh, hasičské soutěže či předání ceny obce.