Také Jihočeský svaz karate měl za úkol sestavit desetičlenný výběr, skládající se ze čtyř mladších a šesti starších žáků, kterým v den konání závodu nesmí být 14 let. Tento nelehký úkol vybrat z širšího výběru adeptů, kteří se nominovali z mistrovských soutěží, kde podávali skvělé výsledky, se podíleli předseda svazu a ředitel soutěže karate na olympiádě Jiří Faktor, vedoucí svazové STK Dobrin Stojčev a vedoucí trenérsko-metodického úseku krajského svazu a trenér jihočeské výpravy Martin Hermann.

Podařilo se sestavit silný a konkurence schopný tým ve složení: mladší žákyně Klára Adamová a Lucie Janouchová (obě TJ Karate České Budějovice), mladší žáci Jakub Jirka (TJ Karate ČB) a Dominik Bartuška (Budo školy KK Písek), starší žákyně Gabriela Čečková (TJ Karate ČB), Vladimíra Račáková (Fight Club Č. Budějovice) a Kateřina Pechová (Cobra Ryu Strakonice), starší žáci Tomáš Hermann (TJ Karate Nové Hrady, Jan Koudelka (FiC ČB) a Josef Ludačka ( TJ Karate ČB).

Do Tábora na klání v karate poslalo jedenáct krajů své nejlepší závodníky a konkurence byla veliká. V disciplíně kata v kategorii mladších žáků vybojoval Dominik Bartuška třetí místo. Pěkné a hlavně bodovaná pátá místa obsadili v této disciplíně Kateřina Pechová a Jan Koudelka.

Páteční odpoledne patřilo sportovnímu zápasu kumite. V této disciplíně se Jihočeští borci prosadili. V kategorii mladší žákyně nad 35 kg zvítězila po tuhých bojích Lucie Janouchová. V kategorii starší žákyně do 45 kg vybojovala zlatou olympijskou medaili Kateřina Pechová, další zlato pro jihočeské barvy získala starší žákyně nad 45 kg Vladimíra Račáková a stříbrnou medaili v téže kategorii domů odvezla Gabriela Čečková.

V kategorii mladších žáků do 40 kg skvělým výkonem obsadil bronzovou pozici Jakub Jirka a další bronz v kategorii straších žáků nad 50 kg vybojoval Tomáš Hermann. Další bodované 5. místo přidali mladší žákyně Klára Adamová, Jan Koudelka a Josef Ludačka.

Díky těmto výborným výkonům mladí jihočeští karatisté zvítězili nad výběry Pardubického a Moravskoslezského kraje, a nemalou měrou tak na přispěli k zisku celkového 3. místa pro Jihočeský kraj na táborské olympiádě.

Martin Hermann