"Můj kamarád Radek Šťovíček koupil loď, na které jsem startoval v Barceloně," vypráví Václav Chalupa a v očích se mu nostalgicky zableskne. Byl to jeho velký úspěch. Životní, sportovní. Stříbro z olympiády. Po třiceti letech je tady najednou zpátky loď, která ho k medaili přivezla. "Po olympiádě v Barceloně se loď prodala do Rakouska," popisuje za svoji loď její veslař cesty osudu. "Ona ale nebyla moje," upřesňuje Václav Chalupa. "Vyrobil ji pro mě pan Wolloner," připomněl Jihočech jméno německého konstruktéra lodí. "On ji pro mě vyrobil na míru a zapůjčil mi ji." Václav Chalupa na této lodi odjel olympijskou sezonu. "Pak už jsem přesedl na jinou, firma pana Wollonera zkrachovala, už jsem neměl záruku dalšího dobrého servisu a dobrou loď na další sezony."

Pavel Tobiáš a David Horejš se vyjádřili k derby
Tobiáš a Horejš o derby Sparta - Slavia. Mizerný fotbal, shodli se

Najednou se třicetiletá stařenka mezi loděmi objevila na speciální burze. Václavu Chalupovi to udělalo velikou radost. "Byla v Rakousku dlouhých třicet let. Objevila se na veslařské burze, pan Šťovíček ji koupil, nechal ji zrekonstruovat, udělal fajn akci, kdy jsme se spoustou mých kamarádů a bývalých veslařů sešli na Lipně," připomíná Chalupa akci, která proběhala pod názvem Lodě Václava Chalupy. "Mimo jiných tam byla i ta olympijská. Usedl jsem do ní po třiceti letech."

Václav Chalupa se vzpomínkami vrátil do Barcelony 1992, odkud si z jezera Byanyoles přivezl stříbrnou medaili. "Letos jsem si tuto loď užil v Praze, kde pod Karlovým mostem pořádáme akci Navalis - regatu historických lodí."