Na druhý čtvrtfinálový zápas se českobudějovičtí volejbalisté výborně vyspali a s obrovskou chutí vlétli na soupeře ze Zlína. Základem úspěchu v utkání bylo vynikající podání, které bránilo Valachům rozehrát pestřejší výměny a kvalitně útočit. Domácí blokaři tak často slavili úspěch nad sítí k velké radosti slušně zaplněné haly. Hosté neměli svůj den, Jihostroj ve velké pohodě zvítězil ve třech setech a vede v sérii 2:0. Další utkání se odehraje v neděli 20. března ve Zlíně.

Hlasy trenérů po utkání:
Roman Macek (Fatra Zlín): "Domáicí byli jednoznačně lepší. Hlavně na servisu. Zatlačili nás, my si nedokázali přihrát. Především servis byl rozhodující činností v obou zápasech."

Jan Svoboda (Jihostroj České Budějovice): "Vycházeloi nám podání, dobře jsme útočili na ztrátu. Jsem spokojený se dvěma vítězstvími, ale ještě spokojenější jsem s naším výkonem. Vývoj ostatních zápasů v jiných sériích potvrzuje, co jsem předpokládal, že týmy ze druhé čtyřky budou kousat."

Jihostroj České Budějovice – VSC Fatra Zlín 3:0 (18, 12, 21), čas: 76 minut, rozhodčí: Kvarda, Kořenek, diváků: 848.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Maciel, Michálek, Fila, Mach, Sobotka – libero Kryštof (Kuliha). Trenér Jan Svoboda.

VSC Fatra Zlín: Truong, Kolář, Uchytil, Vašíček, Navláčil, Mlčúch – libero Obdržálek, Bláha (Hupka, Motyčka, Přikryl). Trenér Roman Macek.