Svátky bude trávit s rodinou nedaleko svého rodného města. Letos měla Stellnerová na přípravu Vánoc méně času než obvykle. Mistrovství Evropy se totiž letos konalo již v listopadu, tedy o měsíc dřív než v jiných sezónách.

České házenkářky sice na šampionátu nehrály, kvůli němu se ovšem poslední letošní kolo Mol ligy odehrálo až o druhém prosincovém víkendu. V prosinci už mívají házenkářky obvykle volno.

A jak bude vypadat Štědrý den u Stellnerů? „Dopoledne se pojedeme podívat za mojí mamkou a přivezeme si betlémské světlo. Odpoledne už se budeme chystat na Štědrý večer,“ říká paní Alena.

Chystat se na Štědrý večer znamená připravovat salát a kapra. Ke štědrovečernímu stolu pak zasedne celá rodina.

„Po večeři si rozbalíme dárky, na to se těší především malej,“ pokračuje Alena Stellnerová.

Na půlnoční mši se Stellnerovi nechystají. „Bydlíme kousek od Písku, asi deset minut cesty a museli bychom někam dojíždět. Místo toho dáme malého spát a my dospělí si uděláme pohodový večer. Na půlnoční se třeba vypravíme, až bude náš klouček větší,“ říká maminka malého kluka.

Na druhý svátek vánoční jede Stellnerová do Prahy na divadelní představení, jinak ale bude spíš odpočívat.

Reprezentantka v házené se bude muset omezit i v konzumaci cukroví. „Už 27. prosince zase začínáme trénovat a pode mnou by praskla váha,“ směje se Alena Stellnerová.