„Luďkův život je neodlučně spojen s Českými Budějovicemi a zejména pak se zdejším rozhlasovým studiem, kam nastoupil hned rok po maturitě v roce 1951. Jeho akční rádius ale přesahoval daleko stěny studia. Byl doslova neuvěřitelný, od literatury, recitace, divadla, přes sport až po přírodu a její specifika, hlavně v oblasti ornitologie. Luďkovo jméno bylo součástí stovek, možná tisíců rozhlasových pořadů, které připravoval jako redaktor, autor, dramaturg i režisér,“ napsala k 85. narozeninám Ludvíka Mühlsteina pro náš list jeho kamarádka a publicistka Hanka Hosnédlová.

Ludvík Mühlstein byl dlouholetým členem Obce spisovatelů a jejího jihočeského sdružení a jako jeden z prvních dostal Číši Petra Voka, udělovanou za celoživotní dílo. Český rozhlas mu udělili v roce 1996 cenu za mimořádný přínos pro rozhlas.

Jihočeští příznivci sportu pokročilejšího věku si určitě charakteristický hlas Ludvíka Mühlsteina vybaví především z dob, kdy ještě televize zdaleka nebyla ve všech domácnostech a Ludvík Mühlstein spolu se svým tehdejším kolegou Vladimírem Váchou pro jižní Čechy v 50. a 60. letech vysílali přímé přenosy z hokejových ligových klání českobudějovického Slavoje.

Legendárním českobudějovickým hokejistům z té doby i z pozdějších časů, jakými byli Španinger, Pícha, Pouzar, Lála a další hokejoví velikáni, věnoval Ludvík Mühlstein svou knihu Hvězdy z rybníků.

Sportu se Luděk Mühlstein věnoval i aktivně, a to jako stolní tenista v budějovickém Motoru a předtím v bývalém Slovanu ČB, v jehož dresu bojoval dokonce o ligové body.K aktivnímu sportování vedl celou svou rodinu, takže stolní tenis hrála jak manželka, tak syn a obě dcery.

Jak jsme již v úvodu tohoto medailonku uvedli, ve čtvrtek by se Ludvík Mühlstein dožil devadesátky.