Bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Aleš Holubec se těší na středeční odvetný zápas o postup do čtvrtfinále Poháru CEV. Důvodů má hned několik. Tím největším je jeho angažmá v Maaseiku, se kterým se Jihostroj České Budějovice střetne ve Sportovní hale od 18.00. První zápas vyhráli Belgičané, Češi jim mají co oplácet.

Maaseik vede po prvním zápase 3:1 na sety. Důležité je, že má tři body. Pokud Jihostroj chce postoupit, a to opravdu hodně chce, musí nejprve vyhrát 3:0 nebo 3:1, a pak věřit v úspěch ve zlatém setu. "Maaseik ve mně zanechal stopu na celý život," říká Aleš Holubec v exkluzivním rozhovoru pro Deník. Bývalý skvělý blokař české reprezentace zase zanechal výraznou stopu v Belgii. "Stále tam mám hodně přátel." Čas je bohužel k nezastavení. Přímo na ploše už Holubcovi spoluhráči nejspíš nebudou. "Teď už mám v Maaseiku převážně přátele v řadách funkcionářů a fanoušků," říká hráč, který zápas na jihu Čech nejspíš uvidí osobně.

Kdo je před středou favoritem? Asi tým z Belgie. "Porazit se dá každý," říká Holubec, který má o belgické i české lize výborný přehled. "Porazit Maaseik je určitě v silách Jihostroje," dodal někdejší kapitán českého reprezentačního výběru.

Holubec přidává i zajímavý statistický údaj: "Pokud se nemýlím, tak Maaseik je klub s nejvyšším počtem účasti v Lize mistrů. Ambice má vždy vysoké. Klub, který se chce pouze účastnit, nebude nikdy úspěšný," dodal. V praxi tedy fanoušci uvidí souboj dvou ambiciózních klubů. S týmem Greenyard Maaseik přijede dvoumetrový český smečař Adam Bartoš. "Barty je stabilním smečařem belgického týmu a v Budějovicích určitě nastoupí," myslí si Aleš Holubec. "Určitě to pro něj bude extra motivace zahrát si před českými diváky." Podle posledních informací se zdá, že českobudějovická Sportovní hala bude praskat ve švech. Zájem o lístky je ohromný. "V Budějovicích se volejbal dělá dobře, jsem přesvědčený, že budou opět mluvit do předních příček," nabídl Aleš Holubec pohled na českou extraligu, ve které měli Jihočeši pomalejší rozjezd, což nakonec stálo místo trenéra René Dvořáka, kterého nahradil Vojtěch Zach.