Závod, který je pátým ročníkem Velké ceny města Veselí nad Lužnicí, bude letos jedinou zastávkou Toi Toi cupu na jihu Čech. V listopadu se ovšem pojede v Táboře mistrovství Evropy v cyklokrosu.

Veselský závod bude zároveň třetím dílem jihočeské amatérské TBC série a zapojí se i školáci ze základních škol, kteří budou soutěžit o horské kolo.

Vrcholem ovšem bude hlavní závod kategorie elite mužů, žen a jezdců do 23 let, který startuje v neděli ve 14 hodin. Loňské prvenství bude ve Veselí nad Lužnicí obhajovat Tomáš Paprstka.

Závod se pojede na 2500 metrů dlouhém okruhu v areálu Lokomotivy. „Jedná se o rovinatou trať a zajímavostí bude přemostění přes Bechyňský potok,“ říká k závodu jeho ředitel Josef Bechyňský.

Další zpestření bude čekat na závodníky v lese, kde organizátoři připravili nový náročnější úsek. Dále zůstane zachována písečná duna v zatáčce a připravují se i dlouhé schody, kde budou muset cyklokrosaři seskočit z kola a vyběhnout je po svých.

Program Toi Toi cupu ve Veselí nad Lužnicí v neděli 1. září: 9.45 kadetky + žákyně, 10.25 žáci, 11.10 kadeti, 12 junioři, 13 základní školy, 14 hlavní závod (elite muži, ženy U23 a TBC série).