Nahrávač Boula hru Jihomoravanů po svém návratu do klubu výrazně vylepšil. Také proto hosté o tři body vedli: 15:18. Na marodku Jihostroje se přidal australský smečař Max Staples (záda), přiřadil se ke dvěma blokařům Machovi (kotník) a Polákovi (zánártní kůstka). První se skončil kořistí týmu, který do Českých Budějovic přivezl Ondřej Marek. "Extraliga je letos silná, vrátili se do ní kvalitní hráči, Brno je na tom výborně, v prvním setu bylo o hodně lepší než Jihostroj, který na tom moc dobře není," nešetřil v hledišti kritikou bývalý hráč, trenér i manažer klubu Milan Čuda, který byl v roce 1964 součástí stříbrného týmu na OH v Tokiu.

Jako by si hráči domácíhio celku vzali Čudova slova k srdci. Ve druhém setu řádil nad sítí hlavně v defenzivě Ukrajinec Todua a skóre se zastavilo na stavu 25:14.

Rozjetí Jihočeši pálili ostrými. Univerzál Šotola přidal body šikovnou levačkou a náskok narůstla. Třetí set hosté sice zdramatizovali (23:17), ale zachránit ho už nedokázali.

Ve čtvrtém setu se bojovalo o každou výměnu. Jihostroj se dostal do výhody až v koncovce: 21:19. Jenomže Brno otočilo stav z 23:20 na 23:24!

Rozhodčí Velinov odpustil nahrávači Jihostroje na setbol nečistý úder, trenér i hráči Brna, kteří se hodně zlobili (viděli ČK se ŽK), konec setu přesto zvládli.

Pátý set? Drama. V úvodu dvěma přímými body z podání pomohl Jihostroji Šotola. Blokařsky pomohl Todouvi i střídající Fila (11:8). Jihostroj vyhrál za dva body, bitva se divákům musela líbit.

Jihostroj ČB – Brno 3:2 (-21, 14, 17, -26, 11), čas: 118 minut, rozhodčí Velinov, Buchar. Diváků 1134.

Jihostroj: de Amo, Křesťan, Ondrovič, Todua, Michálek, Kraffer – libero Kryštof (Kupilík, Šotola, Fila). Trenéři Dvořák a Skolka.