Ve  třetím duelu semifinálové série extraligy volejbalistů vyhrál Zlín 3:1
Do střetnutí nastoupil český vicemistr v sestavě na nahrávce se Zapletalem, na posty smečařů  vyslali trenéři Kulihu s Filou, na blok k Sobotkovi vybral kormdielník Jihostroje Sukubu, který odehrál v Č. Budějovicích dva vydařené zápasy. Slovenské libero Hupka je základním kamenem sestavy, to platilo v úvodu  i univerzálu Kriškovi…
Utkání ve Zlíně začalo naprosto stejně jako dvě předchozí dvě v Č. Budějovicích. Hosté naprosto zaspali úvod, rychle prohrávali o čtyři body (4:0). Pak se sice Zapletal několikrát blýskl na nahrávce, v útoku jeho nabídku proměnili v bod razantní Fila a Kriško, to ale na zisk prvního setu nestačilo. Domácí vedli už 20:14, hosté ještě finišovali, jenže ztrátu z úvodu utkání dohnat nedokázali – 25:20.
Už během prvního dějství musel trenér Jan Svoboda točit se setavou, do zápasu naskočili Habr a Michálek.
Druhé dějství se odehrávalo ve znamení tříbodového náskoku. Jihostroj se vrátil k zahajovací sestavě a bleskurychle soupeři upláchl na 4:7. Ještě do prvního technického time outu Mackův tým srovnal krok. Favorit z českého jihu  se znovu odpoutal (14:17), ale domácí  dokázali kontrovat. Jihostroj dokonce v závěru pustil na okamžik Zlín před sebe (23:22), Kriška nahradil Michálek, ale koncovku druhého setu českobudějovičtí ještě zvládli bravurně – 23:25.
Trenér Č. Budějovic sáhl k nevídanému taktickému tahu. Na post univerzála vyslal nahrávače Habra, Kriško zůstal jen na lavičce! Zapletal navíc posílal svému kolegovi dost balonů, ten neváhal a razantně zakončoval. Jihočeši ve třetím setu dlouho tahali za delší konec, vypracovali si dokonce setbol, jenže úplně zbytečně o něj přišli (dotek sítě a dvojdotek při nahrávce z pole) a Valaši nabídnutou šancí nepohrdli –  27:25.
Drama gradovalo ve čtvrtém pokračování třetího zápasu. Habr dál útočil, jenže Valaši dostali velkou chuť na cenný skalp. Až za stavu 9:5 se Jihočeši dostali znovu do obrátek, dotáhli soupeřův náskok. V koncovce nejprve Jihostroj odvrátil tři zlínské mečboly, jenže na ten čtvrtý už byli Svobodovi  svěřenci krátcí. Zlín vyhrál 3:1, v sérii snížil na 1:2. V úterý je na programu čtvrtý duel opět ve Zlíně, už teď je jasné, že hrát se bude také v pátek v Č. Budějovicích od 18.00.

Fatra Zlín – VK Jihostroj ČB 3:1 (20, -23, 25, 30), čas: 120 minut, rozhodčí Hudík, Krtička, diváků 400.
Jihostroj ČB: Zapletal, Kriško, Kuliha, Fila, Sobotka, Sukuba – libero Hupka (Michálek, Habr, Pleva, Mach).
Trenér Jan Svoboda.
Stav série: 2:1.
Další zápasy –  v úterý ve Zlíně, v pátek v Č. Budějovicích.