Ve čtvrtek večer se v Táboře konal Běh městem, který je zařazen do projektu České unie sportu Sportuj s námi. Večerní běh byl součástí 180 akcí, které se konají v průběhu roku v celé ČR.
Za pořadatele potvrdil krajský manažer České unie sportu Zdeněk Krátký, že i vzhledem k vynikající účasti (okolo 400 běžců), není 40. ročník určitě poslední. „Letošní ročník je bez přerušení čtyřicátý, budeme pokračovat," uvedl.
Večerní běh městem  byl převážně zaměřen na školáky a širokou veřejnost. Možná i proto se objevil na startu Matěj Věncek. „Chodil jsem na atletickou základku, trénoval mě pan Černý, Petr Pavliš mě měl na tělocvik."
Trasa Večerního běhu městem Matěje trochu zaskočila. „Čekal jsem klasicky jeden okruh, pořadatelé vymysleli  kličku navíc," usmíval se.
Ve všech zúčastněných se probudila veliká soutěživost.
To platilo o veteránech, ale i o předškolácích.
Velkou radost ze svého výkonu měla Laura Stuchlíková. „Vyběhla jsem, když vystřelili," vyprávěla v cíli. S tatínkem se okamžitě s velkou  chutí zakousla do sladkosti. Alexandra Nagyová si zase pohrávala se vším, co za svůj výkon dostala: „Fixy, barvy,  které se mohou rozetřít štětcem, taky sůšu a medaili."
Jednu z kategorií vyhrál Filip Matoušek: „Bylo to docela náročné, hodně dlouhé, v cílové rovince už jsem moc nemohl, ale zvládl jsem to. Mám z vítězství velkou radost."

Výsledky kategorií dospělých:
Ženy:
do 40 let: Petra Janů
41 – 50 let:  Petra Kincová
nad 50 let: Dáša Holotová
Muži:
do 30 let: Matěj Pěknice
31 – 40 let: Milan Sedliak
41 – 50 let: Karel Schneider ml.
51 – 60 let: Josef Marek
61 – 70 let: Karel Boháč
nad 80 let: Karel Schneider st.