První set zápasu vzal pevně do své pravé ruky blokař Jihostroje České Budějovice Radek Mach. Jeho dvě skvělá a nevyzpytatlená plachtící podání znamenala dva přímé body a na tabuli se rozsvítilo 25:17. V sestavě domácího celku chybělo zraněné libero Martin Kryštof, na jeho pozici zaskočil smečař Michálek.

Ve druhém setu hostující tým využil chyb Jihostroje na přihrávce. Projevila se absence reprezentačního libera v domácí sestavě. Dařilo se karlovarskému nahrávači Slovinci Ropretovi.

Důležité třetí pokračování rouzhdla až dramatická koncovka. V ní se vyplatila odvaha Křesťanovi. Ten zaútočil z těžké pozice a bylo to 2:1 na sety.

Karlovarští se nevzdali, Rejlek z postu univerzála sbíral jeden bod za druhým: 7:12. Trenér jihostroje poslal postupně do hry nahrávače Kupilíka a smečaře Kraffera, ti ale nápor soupeře nezastavili.

V pátém setu sice Jihostroj odskočil, ale soupeř kontroval. Dvě Kriškovy chyby (aut a do bloku) posadily na koně tým trenéra Dvořáka. Sesadil ho dvěma servisy odchovanec českobudějovického volejbalu Ondřej Hudeček. Pátý set vyhrálo Karlovarsko a získalo dva body.

Jihostroj ČB – Karlovarsko 2:3 (17, -22, 24, -20, -13), rozhodčí Pecháček, Kovář. Čas: 137 minut. Diváků: 811.

Jihostroj ČB: Palgut, Křesťan, Mach, Todua, Fila, Halaba – Michálek (Ondrovič, Kupilík, Kraffer). Trenéři Dvořák a Skolka.