Přesně 174 závodníků se postavilo na start druhého závodu Českého poháru v aquatlonu, který se uskutečnil v Českých Budějovicích. Český pohár vyhráli Šimon Koblížek a Zuzana Pičmanová. "Letos to je už 11. ročník," vysvětlovala Iveta Šimůnková, která v roli hlavní pořadatelky byla v jednom kole. Role organizátora se skvěle zhostil TriSK České Budějovice pod ředitelskou taktovkou Rostislava Šimůnka.

K závodu se aquatlonisté vrátili po roční přestávce. "S plaveckou částí nám v bazénu pomohli rozhodčí z TJ Koh-i-noor České Budějovice, moc paní Šmausové děkujeme." Běh pořadatelé připravili ve Stromovce. Proč? "Protože je krásná," smála se Iveta Šimůnková.

Závod byl součástí Českého poháru v aquatlonu. Novinkou letošního roku je, že na závod je možné se přihlašovat jen on-line v systému ČTS ČTA. Tomáše Petr z ČTA doplnil: „K této změně nás vedly zkušenosti z minulých let, kdy na aquatlonových závodech opakovaně docházelo k velkým časovým posunům. Ty byly zapříčiněny situací, kdy se v den závodu přihlásilo velké množství závodníků a pro pořadatele pak bylo velmi náročné, aby v krátkém čase rozlosovali závodníky do jednotlivých rozplaveb. Věříme, že pokud budou mít pořadatelé uzavřené startovní listiny 48 hodin před závodem, bude pro ně organizace samotného závodu jednodušší a na místě pak vše poběží plynule,“ vysvětlil Tomáš Petr, technický ředitel ČTA.

A jak novinka fungovala v praxi? "V době, kdy byl přihlášky uzavřeny, do závodu bylo přihlášeno 181 závodníků z celé České republiky," ukazovala Iveta Šimůnková velmi sympaticky zaplněnou startovní listinu. ""Nový systém se osvědčil, že pro nás komfortnější pozice, když víme přesně, kolik závodníků dorazí, ve čtyřech případech jsme ještě na místě přimhouřili oko," směje se Iveta Šimůnková, dobrá duše EGE aguatlonu České Budějovice.