Martin Pejsar obsadil v závodě ČP, který se jel v Táboře jako Velká cena E.ON, výborné druhé místo. Pejsar je členem domácího E.ON Triathlon Teamu, zároveň se mu podařilo získat členství v přestižním E.ON Teamu Kateřiny Neumannové, ve kterém figuruje společně s Nikolou Sudovou, Martinem Koukalem nebo Mirkou Knapkovou. „Tento tým je zaměřen na podporu a výchovu nadějných sportovců, od nichž se očekává, že budou mít úspěchy nejen na domácím, ale především na světovém sportovním poli,“ vysvětlil Marek Pagač, zástupce energetické společnosti E.ON. „Musím konstatovat, že po organizační a sportovní stránce to byl skvěle připravený závod, za což patří náš dík všem organizátorům a partnerům,“ zhodnotil Pagač průběh významného triatlonového měření sil. „Skvělý výsledek předvedli bratři Pejsarové,“ pochválil borce z domácího E.ON Triathlon Teamu. Mladší Jaroslav skončil na pátém místě, zkušenější Martin na druhém. Martin Pejsar v Táboře potvrdil příslušnost k české špičce a odpovídal na dotazy novinářů.

Jak hodnotíte úvod letošní sezony?
Cílem bylo zkusit se dostat na olympiádu. To se nepovedlo. Pak přišly zdravotní potíže s dechem. Ještě to není úplně vyřešeno, ale absolvoval jsem nějaké pobyty na horách a je to o moc lepší.

Berete druhou pozici z Velké ceny E.ON 2008 v Táboře?
Na závod jsem se zaměřil. Spokojen jsem, ale že vyhrál Krňávek, mě trochu mrzí.

Jaký je váš další aktuální sportovní program? Čeká vás trénink?
Chci kvůli hemoglobinu prožít vysokohorský pobyt, který vyzkoušela i Katka Neumannová. Chci odzávodit tři akce: Evropský pohár v Poznani, zaměřím se na Evropský pohár v Karlových Varech a na mistrovství České republiky v Sokolově. Na konci sezony jsou ještě čtyři závody, chtěl bych skončit v Top Ten Evropského poháru. Pojede se ve Vídni a v Turecku, závody Světového poháru připravuje Rhodos a Mexiko.

Co jste očekával od atraktivního a náročného závodu v Táboře?
Trochu jsem doufal, že by se to mohlo povést. Ve vedru mi to ale moc nejde. Druhé místo je dobré, ale na běhu jsem byl dost těžký i kolo bylo hodně náročné. Rozběhl jsem se na třetím kilometru, pak jsme finišovali s Čeldou (Čelůstka – pozn. red.), to bylo dost šílené.

Plavání nemáte moc rád, tentokrát vám neubližovalo?
Na to, jak jsem se cítil, jsem z vody vylezl poměrně dobře. První skupinka mi trochu cukla, já závěr plavání zvolnil, dorazil jsem do depa v klidu, rychle jsem byl na kopci s vedoucí skupinou v kontaktu.

Jak hodnotíte výsledky týmu?
Brácha byl pátý, dva „eoňáci“ do pětky, to je velký úspěch. Když se podíváte, kolik je tu závodníků z Ekolu, tak je to paráda. Pavel Šimko, který pojede na olympiádu, byl tuším šestý nebo sedmý, brácha ho porazil. Má jeho skalp, to je velký úspěch.

Jak se cítíte v populárním E.ON Teamu Kateřiny Neumannové?
Bylo to dost narychlo. Velké výhody to zatím nepřineslo, ale věřím, že přinese. Začali se o mě zajímat lidi, kteří se předtím zajímali o Katku. Vymýšlíme pobyty v horském prostředí, měl jsem schůzku s výživářem, uvidíme, doufám, že mi to pomůže.