Prachatický turnaj byl součástí Velké ceny Jihočeského kraje, přesto se do hlavní soutěže zapojilo pouze 22 hráčů. Alespoň kvantitu tak doplnil souběžný turnaj hráčů regionálních soutěží, kterého se zúčastnilo devatenáct stolních tenistů.

Konkurencí pro Prachatice byl ve stejném termínu pořádaný lukrativnější turnaj v nedalekých Horažďovicích, kterému dala přednost jihočeská jednička Michal Vávra, jenž na západě Čech zvítězil.

Pod Libínem prošli do čtvrtfinále všichni favorité a také jedno překvapení, kterým byl neregistrovaný hráč Michal Kuba z Vodňan. Ten si v boji o nejlepší čtyřku vyšlápl dokonce na domácího prvoligového Petra Kaštánka a postaral se tak o největší senzaci turnaje.

Pozdější vítěz Pavel Kortus mladší se ve čtvrtfinále pořádně nadřel s vodňanským rutinérem Tomášem Borovkou, se kterým za stavu 1:1 na sety ve třetím odvracel čtyři setboly, ale nakonec vzniklé komplikace ustál a zvítězil 3:1. „V tomto utkání jsem nehrál zdaleka ideálně, ale nepříjemnou situaci jsem zvládl," konstatoval s úlevou v hlase.

O překvapení se poté postaral v semifinále, ve kterém v pětisetové bitvě udolal lídra prvoligových Prachatic Milana Zaunmüllera. „Věřil jsem, že bych ho mohl překvapit. Byla to velká bitva, ale pořád jsem tomu věřil a pátý set nakonec urval," považoval si svého premiérového vítězství nad předním prvoligovým hráčem.

Ve finále si připsal na konto další prvoligový skalp, přestože s Davidem Šimoníkem prohrával už 0:2 na sety. „Asi jsem se zalekl šance, že bych poprvé vyhrál takový turnaj, a první dva sety jsem prospal. Ale pořád jsem věřil a věděl, že když budu hrát svou hru, tak mohu vyhrát tři sety za sebou. To se mi povedlo a celkového vítězství si hodně cením," uvedl spokojený vítěz turnaje.

V Prachaticích se radoval vůbec poprvé z triumfu v některém z turnajů jihočeské Velké ceny. „Vážím si toho moc. Samozřejmě chyběli favorité Vávra nebo Duspiva, ale porazil jsem dva prvoligové hráče, tak si myslím, že je mé prvenství zasloužené. Je to jeden z největších triumfů v mé dosavadní kariéře. Nicméně pro mě je na prvním místě nadále ligová soutěž, kterou máme dobře rozjetou. Už o víkendu nás čekají těžké venkovní zápasy na stolech Michle a Vršovic, na které se musíme dobře připravit a zvládnout je. Chceme třetí ligu vyhrát a postoupit s Pedagogem do druhé," tvrdí odhodlaně.

Čtyřhru vyhrál domácí pár Kaštánek– Zaunmüller.

Výsledky – čtvrtfinále: Zaunmüller (Prachatice) – Fencl (Orel ČB) 3:0, P. Kortus ml. (Pedagog ČB) – Borovka (Vodňany) 3:1, Šimoník (PT) – M. Bauer (Pedagog ČB) 3:2, Kuba (Vodňany) – Kaštánek (PT) 3:2, semifinále: P. Kortus ml. – Zaunmüller 3:2, Šimoník – Kuba 3:0, finále: P. Kortus ml. – Šimoník 3:2, debl: 1. Zaunmüller – Kaštánek, 2. Šimoník – Borovka, 3. – 4. Kvašnovský – Hubáček (Orel ČB/ Vodňany) a P. Kortus ml. – M. Bauer, útěcha: 1. Hubáček.