Hlavní dostih sobotního odpoledne na závodišti u zámku Kratochvíle měl dramatický průběh. Na 4100 metrů dlouhou trať se vydalo sedm koní, ale na kluzké trati se za deště do cíle dostali pouze čtyři.

Tymian se zpočátku nikam nehnal, ale v polovině závodu vyrazil do čela a už před sebe nikoho nepustil. „Tymian je dobrý kůň, to o něm víme. Jenom se potřebuje trochu namotivovat a získat sebevědomí, protože v Pardubicích dvakrát spadl a malinko se teď koní bojí,“ vysvětluje Odložil. „Ale myslím, že to bude zase dobré. V dostihu podal velmi dobrý výkon,“ pochválil svého oře.

Velká netolická přinesla tři pády, na Odložilovu spanilou jízdu však žádný vliv neměly. „Slyšel jsem jenom hlasatele, jak říkal do mikrofonu, že na tribunním skoku spadl Marcel Novák. Jinak jsem si ani nevšiml, že měl pád i někdo další,“ tvrdí.

Přímo před vrcholem sobotního odpoledne začalo docela vydatně pršet a dráha byla poměrně dost kluzká. „Povrch byl měkčí, ale mě to moc neklouzalo. Koník byl čerstvě okován, takže s tím jsem problém neměl,“ ocenil dobrou práci Tymianova kováře.

V cíli na pozdějšího vítěze dorážel největší favorit dostihu Power Zar. Tymián si však vítězství vzít nenechal a vyhrál dle výroku rozhodčích velmi lehce. „Když jsem najížděl na poslední překážku, tak už jsem věřil, že to dám. Kdyby nás někdo doháněl, tak by Tymián také ještě zrychlil. O tom jsem přesvědčen. Takhle se spíše rozhlížel kolem,“ usmíval se v cíli spokojený Odložil.

Po projetí cílem došlo ještě k jednomu dramatickému momentu. Tymián s Odložilem se srazili s jedním z volně pobíhajících koní. „Trefil nás z boku. Naštěstí jsem nespadl a nic se nestalo. Volní koně jsou hodně nebezpeční. Zvlášť, když běží v protisměru,“ připustí.

V Netolicích se běhají dostihy jednou za rok a jsou už jediným funkčním závodištěm v kraji. „Většinou v Netolicích bývá deštivo, takže půda je tady dobrá. Je to provinční dráha, ale pro některé koně určitě dobrá,“ je přesvědčen.