Je to mimořádný úspěch jihočeského sportu. "Je to až neuvěřitelné, že za tak krátkou dobu se nám to podařilo," říká Vladimír Zajíc, který je právem pyšný na výkony a výsledky členů týmu, který se věnuje sportovnímu odvětví cheerleading. "V září jsme dokonce už otevřeli kategorie pro mini i junior a neustále se rozrůstáme."

Českobudějovický tým Dark Foxes Cheerleaders vedený trenérem Vladimírem Zajícem ve svém prvním roce tak zaznamenal další úspěch na zahraniční soutěži. "V Norimberku se uskutečnila cheerleadingová soutěž Nfinity League of Champions, která v Evropě představovala jedinou možnost, jak se kvalifikovat na americký světový šampionát v Atlantě," připomíná Zajíc prestižní a atraktivní MS, které se uskuteční od 14. do 16. dubna. "Zúčastní se ho týmy z celého světa včetně nejlepších amerických."

Fotbalový trenér Jindřich Dejmal byl s Amforou v Brazílii
Srdce Pelého přestalo bít, život v Brazílii se zastavil. Dejmal byl na Maracanã

Kromě německých týmů se norimberské soutěže účastnily i zahraniční týmy včetně týmu Dark Foxes. V červenci se sportovci z Dark Foxes Cheerleaders vydali na svoji první soutěž do Lipska, kde se umístili na druhé pozici. "Tentokrát se podařilo soutěž ovládnout s téměř bezchybnou sestavou, stali jsme se šampióny Nfinity League, čímž jsme si zajistili postup na soutěž v USA." Důležité také je, že vzhledem k výborné výkonnosti a skvělému umístění poletí Jihočeši na MS s proplacením startovného.

"Splnil se sen, po kterém jsme toužili od založení týmu," konstatuje Zajíc. „Toto vítězství bylo neuvěřitelné. V KIA aréně byla skvělá atmosféra, která hnala týmy k neskutečným výkonům, kde výsledkem bylo, že mezi týmy na stupních vítězů byl rozdíl pouhých 0.22 bodů. Jsme nesmírně šťastní a věříme, že se budeme moc ukázat mezi nejlepšími týmy na světě.“

Přestože startovné proplatí pořadatel, účast na šampionátu je spojena s dalšími vysokými náklady. "Hledáme sponzory, abychom si mohli tento sen dovolit." Dark Foxes je sportovní cheerleadingový tým, který se věnuje přípravě dětí a mládeže ve věku od 4 let až po dospělost. Cheerleading je komplexní sport složený z řady různých aktivit, mezi které patří gymnastická průprava, skokové variace a tanec, ale především výhozy, lidské pyramidy a zvedačky.