Turnaj sami pořádají v českobudějovické hale Na Sádkách!

Na jihu Čech Botafogo ani letos nemělo konkurenci. Krajskou soutěž veteránů absolvovalo s jedinou porážkou od Českého Krumlova a jednou remízou s Prachaticemi. Úspěšnou sestavu z minulých sezon doplnili sálovkáři Josef Fux a Petr Kocina, z prvenství se Srubečtí radovali už popáté v řadě! „Ale musíme říct, že soutěž se zlepšuje, a třeba za českobudějovická Netáhla nastupovala jedna lajna čerstvých čtyřicátníků," podotýká  Oldřich Novotný.

Na začátku roku Botafogo zaznamenalo i jeden turnajový triumf: „V Praze jsme vyhráli Stříbrnou haksnu. Potřetí za sebou."

V posledních dnech se Srubečtí věnovali přípravám na domácí vrchol veteránské sezony, mistrovství České republiky. „Rozhodli jsme se, že je letos uspořádáme," vysvětluje kanonýr Jan Adam.

Pronajali si osvědčený sportovní stánek Na Sádkách, vytiskli plakáty a zvou příznivce na sobotní zápasy. Věří, že obhájí výsostné postavení v kategorii, kde hráči smějí nastupovat až po dovršení čtyřiceti let. Cestu za obhajobou se pokusí Botafogu znepříjemnit Naděje Praha,  Jílové a Havířov, který se přihlásil dodatečně. První zápas má výkop v 9.15 hodin.

Na duben (9.-14.) Botafogo plánuje jako každý rok výjezd na evropský pohár klubů. „Tentokrát poletíme do Barcelony," těší se hráči.

Srubec měl v uplynulém ročníku výhrady k organizaci jihočeské veteránské ligy, a tak zvažuje nabídku zapojit se do soutěže pražských týmů, případně založení vlastní, zcela nové soutěže.

Jihočeská liga veteránů, konečné pořadí: 1. Botafogo Srubec, 2. Netáhla ČB, 3. Lazio Č. Krumlov, 4. Archeus ČB, 5. Candát Prachatice, 6. VSJ Č. Krumlov.