V Písku se ještě v sobotu trénovalo a další trénink je plánován na středu. „Od čtvrtka už začnou najíždět účastníci závodu,“ informuje Kudrle. „Dráha je nachystaná, travnaté prostory vysečené, ještě jsme natírali retardéry,“ dodává.

O víkendu je očekávána velká účast. Přihlášených je 210 jezdců. „Je to hodně. Za nárůstem účastníků je především spojení mistrovství republiky a Poháru Autoklubu do jednoho závodu,“ vysvětluje.

Na samotné závodníky čekají také novinky v zázemí. „Část okruhu má nový asfaltový povrch, zbytek budeme dělat na podzim. V prostoru depa budou parkovat pouze servisní vozy a k tomu budou postavené stany. Pro obytné přívěsy a karavany bude vyhrazený prostor na louce. Zpevnili jsme také povrch v depu číslo dvě, kde budou mít jezdci i jejich doprovody také dostatek prostoru,“ uvádí Kudrle. „Zajištěny budou mobilní toalety, protože očekáváme opravdu velký počet lidí. Přes noc bude celý areál hlídán ochrankou, aby se v něm nepohybovaly cizí osoby,“ vypočítává.

Pořadatelem závodu a celého seriálu je už druhým rokem promotérská organizace Czech Kart Open. „My areál pronajímáme a zabezpečujeme,“ konstatuje Kudrle, jenž bude při víkendovém závodě působit jako sportovní komisař.

Na jihu Čech se bude závodit hned v jedenácti vypsaných třídách: Baby 50, Školní 50, Easykart 60, Mini 60, Honda Sprint, Easykart 100, Rok Cup CZ, OK, OK junior, KZ2 Gentleman a KZ2.

„V hlavní třídě KZ2 startovalo na posledním závodě ve Vysokém Mýtě dvacet jezdců, což je výborný počet. Této třídě kraluje zatím suverénně Dominik Javůrek, který přijede i k nám. Pilotům se naše dráha líbí a rádi se sem vracejí,“ chválí si Kudrle.

Dva velké závody už mají letos písečtí pořadatelé za sebou. Byl to rakouský šampionát v supermotu a mistrovství republiky malých motocyklů. „Poděkovat za pomoc bychom chtěli Jihočeskému kraji a speciálně prvnímu vicehejtmanovi panu Knotovi za dlouhodobou podporu,“ vzkazuje.

První finálové jízdy startují v Písku v sobotu v 15.30, druhé v neděli v 9.40 a ve 13 hodin je na programu superfinále. „Mělo by být hezké počasí, tak zveme všechny příznivce motoristického sportu. K vidění budou hezké závody,“ láká Václav Kudrle na víkend na Hradiště.